Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2012 / 16:41

Rockwell Automation başarı grafiğini yukarı taşıdı

Endüstriyel otomasyon, kontrol ve yazılım konularında geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olan Rockwell Automation, 2012 yılı içerisinde elde ettiği rakamlar ile başarı grafiğini yukarı taşıdı.

Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin eyaletindeki Milwaukee kentinde bulunan ve Asya, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika olmak üzere 4 kıtada 80’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan Rockwell Automation, 2012 yılı içerisinde elde ettiği satış ve global istihdam rakamları ile sektördeki yerini daha da sağlamlaştırdı.

2011 mali yılında 6 milyar dolar olan cirosunu yüzde 4 büyüterek 2012 yılında 6.26 milyar dolara çıkaran otomasyon şirketi Rockwell Automation, organik satışlarını da bu yıl yüzde 6 oranında artırdı. 2011 yılında sürdürülen faaliyetlerden elde edilen 697.1 milyon dolarlık gelir (hisse başına 4.79 dolar) ise, hisse başına yüzde 7'lik bir artışla 2012 mali yılında 737 milyon dolara (hisse başına 5.13 dolar) yükseldi.

Asya, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika olmak üzere 4 kıtada 80’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan Rockwell Automation, geçtiğimiz günlerde globaldeki çalışan sayısını 22 bin’e çıkardığını açıkladı.

Global büyümenin yanı sıra, Türkiye operasyonlarında da günden güne büyüyen ve geçtiğimiz dönemde Türkiye şubesi olarak “en hızlı büyüyen ülke’’ ödülünü alan Rockwell Automation, kalite ve performans yazılımları da üretmekle beraber en büyük endüstriyel otomasyona ve bilgiye adanmış şirketi unvanına da sahip.

 

 
ETİKETLER : Rockwell Automation

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics