Bilişim Dünyası 06 OCAK 2014 / 10:08

SAB ve YAZ Türkiye’de güçbirliği için anlaştı

Bankacılık yazılım üreticileri Fransız SAB ve YAZ, imzaladıkları anlaşma ile iş ortaklıklarını resmileştirdi.

Bankacılık teknolojilerinde Türkiye’nin önde gelen yazılım geliştirme şirketlerinden olan Yaz Bilgi Sistemleri (YAZ), SAB International (SAB) şirketine ait SAB AT Temel Bankacılık çözümünü, Türk bankacılık sistemine uyarlamak ve desteğini yerel olarak sağlamak üzere, bölgesel iş ortaklıklarını duyurdu.
Küresel temel bankacılık sistemi geliştirme şirketlerinin en önemlilerinden biri olan Fransız SAB, uluslararası bankacılık çözümü olan SAB AT’yi, Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Pasifik ve Asya’da yaklaşık 150 bankada desteklemekte ve uyguluyor. YAZ ve SAB , kurdukları ortaklık sayesinde Türk Bankalarını, SAB AT çözümü ile birlikte YAZ’ın Türkiye ve bölgesel bankacılık pazarındaki uzmanlık ve deneyiminden faydalandırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmalar ile SAB AT çözümü Türkiye’deki bankaların ihtiyaçlarına ve bölgenin ekonomik kriterlerine, başta yasal raporlamalar ve dış sistemler ile bütünleştirme gereksinimlerine göre uyarlanıyor..
Anlaşma Kasım’da imzalandı
Bu birlikteliğin ilk ürünü olacak olan ilk ortak müşterileri ile Kasım 2013 ayı içerisinde sözleşme imzalandığını ve önümüzdeki senenin ilk yarısı içerisinde sistemin devreye alınması planladıklarını belirten YAZ Genel Müdürü Osman Şerit, “Bu anlaşma bize uluslararası alanda güçlü deneyimi olan bir ürün ve şirketimizin yerel bankacılık yazılımı uygulama tecrübesi birleştiğinde, Türkiye’deki bankalar için çok iyi bir tercihin ortaya çıkacağını kanıtlama fırsatı sağlayacaktır. SAB’ın uluslararası alanda ürün ve servisleriyle ilgili uzmanlığının YAZ’ın uygulama ve destek konusundaki deneyimi ile birleşimi, bu birlikteliğin Türkiye’de büyüyerek ilerlemesine ivme kazandıracaktır” dedi.
SAB Uluslararası Yönetim Direktörü Naji Moukadam ise görüşlerini, “SAB ve YAZ’ın sağlayacağı bütün faydaların yanı sıra, bu anlaşma, Türkiye ve çevre ülkelere daha etkin bir şekilde hizmet sunmamıza yardımcı olacaktır. Biz birbirini tamamlayan iki şirketiz ve birlikte bu bölgede bir iz bırakmak için rekabet üstünlüğü sağlayacağız” şeklinde özetledi.
ETİKETLER : Sayı:953

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics