Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2014 / 14:53

Sağlık hizmetlerine uzaktan erişim kolaylaşıyor

Vodafone Cep Sağlık, birinci yılında 500 bin kişinin hayatına dokundu ve abonelerinin sağlıklı yaşam yolculuğunda 34 milyon kez yol gösterdi. Mart 2013’te lanse edilen Vodafone Cep Sağlık ile temel sağlık bilgi ve danışma hizmetlerine 1120 kısa numarası ile Türkiye’nin her yerinden 7/24 erişilebiliyor, kişiye özel sağlık verilerinin çip üzerinde saklandığı Vodafone Cep Sağlık Kartı’yla sağlık bilgilerinin sayısal ortamda güvenle saklanması kolaylaşıyor.

Vodafone Cep Sağlık, Türkiye’de kapsamlı mobil sağlık platformu olarak sağlıkla ilgili hizmetlere uzaktan erişimi kolaylaştırdı. Vodafone Türkiye aboneleri sağlık ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık hizmetlerinden, 1120 numaralı ücretsiz çağrı merkezini 7/24 arayarak yararlandı.1120 Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezi toplam 11 bin kez arandı. Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezi, tıbbi danışma hizmetleri için tıp profesyoneline erişim zorluğu çeken Ağrı ve Hakkari gibi illerden gelen çağrılarda konusunda uzman doktorlara yönlendirme yaparak hastalara bilgilendirme hizmeti verdi.

iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarla bir dokunuşta sağlık danışma hizmetlerine erişim sağlayan Vodafone Cep Sağlık uygulaması yaklaşık 10 bin kişinin sağlıklı yaşam hedeflerinin bir parçası haline geldi. Vodafone Cep Sağlık mobil uygulamasıyla kullanıcıların Vodafone Cep Sağlık portföyündeki ürün ve hizmetlere ulaşma imkanı ve sağlıklı yaşam, beslenme, diyet gibi konularda güncel haberlere erişim kolaylaştı.

Vodafone Cep Sağlık platformunun internet portalı olan VodafoneCepSaglik.com.tr internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden sağlıkla ilgili 300’ü aşkın güncel özgün makale yayımlandı. Portalde 150 bini aşkın ziyaretçi ağırlandı ve sağlık danışma hizmetleri, kişisel sağlık koçluğu, sağlıklı yaşam bilgi servislerine erişim sağlandı.

Vodafone’un tamamen ücretsiz sunduğu SMS Bilgi Servisleri sayesinde sağlıkla ilgili yararlı bilgiler kullanıcılara 34 milyon kez SMS ile iletildi. Kullanıcılar bu yolla sağlıklı yaşam, beslenme, diyabet, obezite, anne ve bebek, hamilelik, hipertansiyon gibi konularda birçok yararlı bilgi edindi.

Hamileyim SMS paketiyle Vodafone Cep Sağlık, 24 bin anne adayının yanında oldu. Bebeğim ve Ben SMS paketi ile ise Vodafone Cep Sağlık dünyaya yeni gelen 43 bin bebeğin hayata dair ilk deneyimlerinde Vodafone Cep Sağlık da yer aldı.

Vodafone Cep Sağlık Platformu’nda, 7/24 hizmet veren 1120 hattı tüm Vodafone’luların sağlıkla ilgili sorularına ve destek taleplerine gece gündüz yanıt vermeye devam etti.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileriyle Türkiye’de herkese ilham verme misyonuyla faaliyet gösteriyoruz. Abonelerimizin kendi küçük mucizelerini yaratmalarına imkan sunmak ve onların hayat kalitesini artırmak hedefiyle, mobil teknolojilerin gücünü Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. Mobil teknoloji, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde özellikle sağlık hizmetleri konusunda büyük bir potansiyel taşıyor. Mobil sağlık sayesinde, özellikle hastalığı önleyici hizmetlerle, Türkiye’nin de içinde olduğu OECD ülkelerinde sağlık giderlerinin 2017 yılında 400 milyar dolar azalması bekleniyor. Vodafone olarak, Türkiye’nin sağlık hizmetleri atılımını desteklemek ve Dijital Dönüşüm Hareketimiz kapsamında abonelerimizin hayat kalitesini artırmak için mobil sağlık platformumuz Vodafone Cep Sağlık’ı Mart 2013’te lanse ettik. Birinci yılını kutladığımız hizmetimiz kısa sürede 500 bin kişinin hayatına dokundu ve onlara sağlıklı yaşam yolculuğunda yol gösterdi. Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak üzere yenilikçi ürün ve servisler geliştirmeyi, teknolojik ve sosyal yatırımlarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle tüm abonelerimizi sağlıklı bir yaşam için Vodafone Cep Sağlık Platformu’na davet ediyoruz.”

 

 
ETİKETLER : Vodafone