Bilişim Dünyası 27 MAYIS 2013 / 08:10

Sağlıkta güçlü adımlar

Sağlık bilişimi fuarı HIMSS’in Avrupa ayağı, bu yıl 13-15 Mayıs 2013 tarihinde İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlendi. Fuarın ilk gününde, HIMSS Akreditasyon sürecini başarıyla bitiren ve Sisoft’un Hastane Bilgi Sistemi’nin uzun süredir çalıştığı Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, ‘HIMSS Analytics EMRAM Stage 6’ ile akredite edildi.
HIMSS Fuarı’nda ilk kez bir Türk hastanesinin ‘Stage 6’ ile derecelendirdiği duyuruldu. Son durum ile birlikte, Avrupa’da ‘HIMSS Stage 6’ akreditasyonuna sahip olan toplam 26, ‘Stage 7’de ise 2 hastane olduğu bildirildi.

Tüm hastanelerimiz aday
HIMSS Analytics Direktörü Uwe Buddrus’dan ödülü alan Sağlık Bakanlığı e-Sağlık Daire Başkanı Dr. Ünal Hülür yaptığı konuşmada; Türkiye’deki sağlık sisteminin çok ileride olduğunu ve tüm hastanelerin ‘Stage 6’ veya ‘Stage 7’ için büyük bir aday olduğunun altını çizdi. Hülür ayrıca, Gazi Hastanesi’ndeki HBYS şirketine, Sisoft’a, Gazi Hastanesi yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye’nin sağlıkta geldiği nokta gurur verici
Törende konuşma yapan Uwe Buddrus, Sisoft’u ve Ankara Gazi MKDH’ni anlatırken; kapalı devre ilaç sistemi ve geliştirilmekte olan bir karar destek sistemi olmasına rağmen, bu haliyle bile çok üst düzeyde bir uygulama olduğunun altını çizdi. Etkinliğin ikinci gününde TC Dublin Büyükelçisi Necip Egüz, Sağlık Bakanlığı ve Sisoft’un standını ziyaret etti. Türkiye’nin sağlıkta geldiği durumun son derece gurur verici olduğunu söyleyen Büyükelçi, Sisoft gibi Türk şirketlerinin böyle bir uluslararası etkinlikte yer almasının da büyük bir başarı olduğunu kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:923

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics