Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2016 / 13:33

Saha çalışanları için Panasonic ailesi

Panasonic’in “kesintisiz çalışma” imkanı sağlayan, dayanıklı Toughbook ve Toughpad’leri, enerji ve yapı sektör çalışanlarının mobil bilişim ihtiyaçları için yetkinlikler sunuyor. Mekân ve zaman fark etmeksizin her koşulda kesintisiz çalışma imkânı sunan, suya, toza ve darbeye dayanıklı cihazlar 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’nda Panasonic standında da tanıtıldı. Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, akıllı şebekeler ve enerji şirketlerinin mobil çalışma ihtiyacını şöyle anlattı:
“Enerji üretim tesisleri, dağıtım şirketleri ve haneler arasındaki hizmet akışının kusursuz olması için saha ekiplerinin eşgüdümlü ve verimli çalışabilmeleri şart. Bunun için tasarlanan, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle ‘kesintisiz çalışma’ imkanı sunan ürünlerimiz, Avrupa’da yüzde 65 pazar payına sahip. Panasonic Toughbook ve Toughpad’lerin saha koşullarına gösterdiği uyum ve saha çalışanlarına sunduğu üst düzey seçenekler tüm dünyada bu anlayışın yaygınlaşmasını sağlıyor.” 
Panasonic Toughpad CF-20; Intel CoreTM  m5-6Y57 vProTM işlemci teknolojili ve fansız tasarım, Intel® HD Graphics 515, 8GB RAM, 256GB SSD ve tam sürüm Windows 10 Pro işletim sistemi (Windows 7’ye düşürme seçeneğiyle) gibi özellikleri kullanıcıya sunuyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel amaçlar için üretilen Araç Montaj Bağlantısı ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic Toughbook CF-20 mobil kurumsal araç oluyor ve altı farklı çalışma moduna sahip. Dizüstü modunda 1,76kg ağırlığındaki Toughbook’ta ayrılabilen tablet ise 950g ağırlığında.
7 inç ekran boyutuna sahip Windows 8.1 Pro işletim sistemli tablet Toughpad FZ-M1 ise üretim sektörü çalışanlarına yönelik. Intel Core i5-6Y57 vPro ve Intel Atom x5-Z8550 işlemci olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan cihaz, yüksek performans ve verimli güç kullanımı sağlarken, yansıma önleyici katmana sahip WXGA (1200x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sunuyor. 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, toza ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşıladığı gibi, -10 ila +50 derece arasındaki koşullarda verimli çalışabiliyor.  
Intel CoreTM i5-5300U vProTM işlemci (3MB önbellek, 2,3 GHz – 2,9 GHz aralığında cache, Intel Turbo Boost teknolojili 2.3GHz up to 2.9 GHz işlemci) ve DirectX 11 destekli Intel® HD 5500 grafiklere sahip Toughpad FZ-G1’in pil çalıştırma ömrü 13 saat. Windows 8.1 Pro Update işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. Toughpad FZ-G1, üretim sektörünün yanı sıra sahada ekipleri bulunan mühendislik ve bakım odaklı ulaştırma, dağıtım, acil servisler, sigorta değerleme ve kamu hizmetleri gibi alanlardaki mobil çalışanlarca tercih ediliyor.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics