Bilişim Dünyası 21 ARALIK 2012 / 11:21

Sahte e-fatura alarmı

Bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcılarını mağdur etmek için her yolu deneyen bilgisayar korsanları şimdi de gözünü e-faturalara dikti.

Bilgisayar kullanıcılarına ait isim, e-posta, fatura ve kargo adresleri, telefon numaraları ve hatta kredi kartlarının bilgilerini kolaylıkla ele geçirebilen bilgisayar korsanları, son zamanlarda pdf dosyası gibi görünen .exe uzantılı  sahte e-fatura düzenleyerek kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaşmasına neden oluyorlar.

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, kolay yoldan para kazanma yolunu seçen bilgisayar korsanlarının, kişilere yolladığı bu sahte e-faturalar vasıtasıyla zararlı yazılımları bilgisayarlara yüklendiğini ve  kişilerin şahsi bilgilerini elde ettiklerini belirtti. Alev Akkoyunlu sahte e-faturalardan korunmanın en etkili yöntemin, tanımadık e-posta adreslerinden gelen .exe uzantılı e-faturaları açmamak ve güncel bir antivirüs yazılımına sahip olmak olduğunu sözlerine ekledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN