Bilişim Dünyası 18 TEMMUZ 2013 / 10:03

Samsung’dan yeni SSD’ler

[caption id="attachment_44361" align="alignleft" width="280"] Etkinliğin açılışını Jim Elliott gerçekleştirdi.[/caption]

 

Fatih Sarı/Seul

 

SSD pazarına önemli yatırımlar yapan Samsung, yeni ürünlerini Kore’nin başkenti Seul’da düzenlediği küresel bir etkinlikle tanıttı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Samsung Kuzey Amerika Yarı İletken Ürünlerinin Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Elliott, yeni ürünlerle Samsung’u liderliğe taşımayı hedeflediklerini belirtti. Yeni ürünlerin arkasında çok önemli bir teknoloji ve Ar-Ge çalışması olduğunun altını çizen Elliott, “Düzenlediğimiz bu küresel zirveyle 1 TB boyutundaki yeni ürünlerimizi tanıtıyoruz. SSD pazarı da akıllı cihazların artışıyla çok hızlı gelişim gösteren bir pazar haline geldi. Üreticilerin SSD’yi seçme sebepleri hız ve hafiflik olarak özetlense de biz arkasındaki Ar-Ge’yi de gözler önüne sermeyi planlıyoruz” dedi.

 

Kurumsalda farkı hızı

1TB dışında kurumsal taraf için 1.6 TB’lık SSD ürünlerini de tanıtan Samsung, kurumlara güvenli ve hızlı depolama olanağı da sunuyor. Kurumsal tarafta standartların çok üzerinde ürünlere imza attıklarını belirten Jim Elliott, “Yeni duyurduğumuz 1.6 TB’lık yüksek hızlı NVMe ailesi saniyede 3000 MB gibi bir hıza sahip. Bu da 500 GB’lık bir verinin 3 dakikadan kısa bir sürede işlenebileceği anlamına geliyor. Bu da mevcut sunucularda kullanılan sabit disklerin hızının yaklaşık 14 kat fazlası anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

 

 
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN