Bilişim Dünyası 02 EKİM 2016 / 07:20

Samsung, Değişim Programı'nı Türkiye’de başlatıyor

Samsung Electronics, Galaxy Note7 kullanıcılarının mevcut cihazlarını yeni seri ile değiştirebilecekleri Değişim Programı'nı başlatma kararı aldı. İlk seri Galaxy Note7’lerin pilinde çıkan bir sorun nedeniyle, 2 Eylül’den itibaren Galaxy Note 7’lerin satış ve dağıtımı durdurulmuş, Değişim Programı başlatılacağının bilgisi kullanıcılarla paylaşılmıştı. Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:  
"Yeni seri cihazlar ile kullanıcılarımız en yüksek kalitede akıllı telefon deneyiminden faydalanacaklar. Ekim ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note7’lerin raflardaki yerini almasıyla, daha çok tüketici bu deneyimi yaşayabilecek.”
Samsung; yeni seri cihazların üretim ve kalite kontrolü süreçlerini en yüksek standartlarda gerçekleştirdi.  Bu nedenle, yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı konusunda güvence veriliyor. Tüm Galaxy Note7 kullanıcılarının 444 77 11 nolu Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak Değişim Programı’na katılmaları da gerekiyor. Yeni seri Galaxy Note7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden siyah kare yer alacak. Yeni seri Galaxy Note 7’nin pil sorunundan etkilenmediğini göstermek için eski seriye kıyasla yapılan bir diğer değişiklik de cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesinin 'yeşil' renk ile renklendirilmiş olması. Öte yandan, Samsung, bu programa ek olarak yeni önlemler de duyurdu:
  • Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili yazılımın güncellemesi: Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini yüzde 60'la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, riski azaltmayı amaçlıyor. Bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini Değişim Programı’na katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.
  • Galaxy Note7 IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Galaxy Note7 kullanıcıları, cihazlarının güvenli olup olmadığını önümüzdeki günlerde hazır olacak http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ adresine IMEI numarasını girerek kontrol edebilirler.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics