Bilişim Dünyası 18 HAZİRAN 2011 / 00:20

Samsung Galaxy S II Türkiye’de satışa sunuluyor

Samsung, düzenlediği bir basın toplantısıyla uzun süredir beklenen Galaxy S II cep telefonunu Türkiye’de 25 Haziran’dan itibaren satışa sunacağını açıkladı.
Samsung Türkiye tarafından, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle çalışan ve Samsung cep telefonlarının ulaştığı yeni zirveyi simgeleyen Galaxy S II modeli Türkiye pazarına sunulacağı açıklandı.
Galaxy S II, geçen yıl pazara sunulduğundan beri dünya genelinde 14 milyon adet satan Galaxy S’in devamını simgeliyor. 4,3 inçlik Super AMOLED Plus dokunmatik ekrana sahip olan Galaxy S II, 8,49 milimetre inceliğiyle sahip olduğu özelliklerin yanında inceliğiyle de dikkat çeken bir ürün. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle gelen telefonda 1,2 GHz’lik çift çekirdekli işlemci yer alıyor. Bu sayede telefon üç boyutlu görüntü uygulamalarıyla kolayca baş edebilmenin yanında, parlaklık ve kontrast dengesi açısından da oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor.

Türkiye’ye özel servislerle geliyor
Samsung Galaxy S II’nin lansmanı sırasında Türkiye’ye özel bazı uygulama ve servisler de tanıtıldı. Türkiye’deki kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirildiği belirtilen bu yerel uygulamalar arasında Yemeksepeti.com, Samsung 7/24 Sinema uygulaması, idefix Kitaplık ve Mekanist uygulamaları yer alıyor. Galaxy S II kullanıcıları bu uygulamalara Samsung Apps’in yanı sıra S-Android Market aracılığıyla da ulaşabilecekler.
Bunun yanı sıra Social Hub ve Readers Hub ile kullanıcılar Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını; dergi, kitap ve gazete koleksiyonlarını ekran üzerinden yönetebilecekler. Yakın gelecekte kurumsal kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek video konferans, güvenlik uygulamaları ve sanal çalışma alanları gibi özellikleri destekleyen taşınabilirlik çözümleri de sözü edilen uygulamalar arasında.
Samsung Galaxy S II, 25 Haziran’dan itibaren 1.699 TL’den tüm operatörlere ait satış noktalarında ve elektronik marketlerde satışa sunulacak. Ürünü Turkcell’e özel olarak 89 TL x 24 ay ödeme seçeneği ve 250 MB bedava internet promosyonuyla da satın almak mümkün olacak.
ETİKETLER : Sayı:826

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics