Bilişim Dünyası 21 ARALIK 2012 / 11:36

Samsung ile Android eğitim laboratuvarı

Samsung Electronics, eğitime verdiği destek bağlamında ikinci Android eğitim laboratuvarını Ankara Üniversitesi’nde açtı.


Mühendislik fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde açılan 20 kişilik laboratuvarda, Android platformunda eğitim yapılması için tasarlanan proje kapsamında Samsung, bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve Smart TV ürünlerinin yanı sıra, kaynak olarak kullanılması için Samsung sponsorluğunda basılan Android kitaplarını da öğrencilere sundu. Öğrencilerin eğitimine destek sağlayarak mesleki hayatlarında yön göstermeyi ve konusunda uzman profesyonellerin yetiştirilmesini amaçlayan Samsung, bu proje ile öğrencilere mezun olduktan sonra da iş hayatında avantaj sağlamayı amaçlıyor.


Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdür Yardımcısı Eren Kumcuoğlu,“Türkiye’nin ilk Android laboratuvarını kurmamızın ardından, Ankara Üniversitesi ile eğitime olan desteğimize devam ediyoruz. Tüketicilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmanın yanı sıra eğitimine devam eden geleceğin yazılım profesyonellerine de kendilerini geliştirmeleri adına destek vermek bizi mutlu ediyor. Kurduğumuz Android Laboratuvarları ile uzun vadede ülkemizin yazılım geliştirme alanında rekabetçi üstünlüğünü artırmayı hedefliyoruz” dedi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN