Bilişim Dünyası 21 ARALIK 2012 / 11:36

Samsung ile Android eğitim laboratuvarı

Samsung Electronics, eğitime verdiği destek bağlamında ikinci Android eğitim laboratuvarını Ankara Üniversitesi’nde açtı.


Mühendislik fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde açılan 20 kişilik laboratuvarda, Android platformunda eğitim yapılması için tasarlanan proje kapsamında Samsung, bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve Smart TV ürünlerinin yanı sıra, kaynak olarak kullanılması için Samsung sponsorluğunda basılan Android kitaplarını da öğrencilere sundu. Öğrencilerin eğitimine destek sağlayarak mesleki hayatlarında yön göstermeyi ve konusunda uzman profesyonellerin yetiştirilmesini amaçlayan Samsung, bu proje ile öğrencilere mezun olduktan sonra da iş hayatında avantaj sağlamayı amaçlıyor.


Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdür Yardımcısı Eren Kumcuoğlu,“Türkiye’nin ilk Android laboratuvarını kurmamızın ardından, Ankara Üniversitesi ile eğitime olan desteğimize devam ediyoruz. Tüketicilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmanın yanı sıra eğitimine devam eden geleceğin yazılım profesyonellerine de kendilerini geliştirmeleri adına destek vermek bizi mutlu ediyor. Kurduğumuz Android Laboratuvarları ile uzun vadede ülkemizin yazılım geliştirme alanında rekabetçi üstünlüğünü artırmayı hedefliyoruz” dedi.


22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics