Bilişim Dünyası 09 EKİM 2013 / 17:07

Samsung marka değerini artırdı

Samsung, Interbrand’in “En iyi Küresel Markalar 2013” raporunda 8. sıraya yükseldi.


Samsung Electronics, üstün iş yönetimi, pazarlama girişimleriyle küresel ölçekte sağladığı marka değerindeki büyüme ile akıllı telefon ve televizyon gibi yenilikçi ürünlerle sağladığı süregelen pazar liderliği sayesinde, Interbrand’ın “En iyi Küresel Markalar 2013” raporunda 8. sırada yer aldı.


2012 yılında dokuzuncu sırada bulunan Samsung, bu yıl, geçen yılki 32,9 milyar dolarlık marka değerini, yüzde 20,4 artırarak, 39,6 milyar dolara yükseltti. Böylece Samsung, raporda yer alan en iyi 100 marka içerisinde, yüzde 8’lik ortalama marka değeri artış oranının teknoloji sektöründe ise yüzde 15 olan ortalama artış hızının üzerinde performans gösterdi.


Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’ün yanında; yenilikçi, modaya uygun, giyilebilir bir cihaz olan Galaxy Gear ile yeni bir pazar oluşturan Samsung Electronics, mobil kategorisindeki birinciliğini daha da güçlendirdi.


Bunun yanı sıra, dünyanın ilk kavisli UHD televizyonu gibi yeni ürünler piyasaya sunan Samsung, yedi yıldır art arda televizyon alanında da birinciliğini korurken, kesintisiz olarak piyasa sunduğu üst segment ev aletleriyle de pazar liderliğini sürdürüyor.


Diğer yandan Samsung, aktif olarak yürüttüğü çok yönlü pazarlama faaliyetleri dahilinde “aralıksız sürdürülen yenilik ve buluşlarla herkes için yeni bir yaşamın kapılarını açan olanaklar  sunmayı” hedefleyen  “Marka Ideali” ni yansıtıyor.


Samsung Electronics’in Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sue Shim, “Yalnızca marka bilinirliğini ve tercih edilebilirliğini artırmak değil, aynı zamanda müşterilerimizin de istediği bir markaya dönüşmek amacıyla geçen yıl marka vizyonumuzu yeniden oluşturduk” dedi ve ekledi: “Müşterilerimizle buluştuğumuz her noktada, bu vizyonu yansıtan bir dizi faaliyet gerçekleştiriyoruz.”


Samsung, Interbrand’ın küresel marka listesinde ilk 20’ye ilk kez 2009 yılında girdi ve yalnızca üç yıl sonra, 2012’de ilk 10’un içinde yer almayı başardı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics