Bilişim Dünyası 20 AĞUSTOS 2016 / 12:24

Samsung Pazarlama Okulu açıldı

Samsung Electronics Türkiye “Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile geliştirdiği insan kaynakları eğitim projesi ile çalışanlarını geleceğin pazarlama dünyasına hazırlıyor. 12 Ağustos günü Samsung Electronics Türkiye ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yetkililerinin katılımı ile eğitim hayatına başlayan Samsung Pazarlama Okulu’nun amacı, çalışanları, kişisel ve mesleki olarak ilerlemek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle donatmak. 
Açılışa, Samsung Electronics Türkiye ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yetkililerinin yanı sıra, projenin ortaya çıkışından bugüne kadar en büyük destekçisi ve takipçisi olan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Çağrı Bağcıoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ege Yazgan da katıldı.
 
İşin beyni “Pazarlama” 
Pazarlamanın, Samsung Electronics Türkiye’nin beyni konumunda olduğunu belirten Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç, kişilerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri ortamı yaratmaya yönelik İnsan Kaynakları vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen proje ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Samsung olarak, bir şirketin çalışanlarından ibaret olduğuna inanıyor ve İnsan Kaynakları projelerimizi, çalışanlarımızın sahip olduğumuz değerler arasında ilk sırada yer aldığının bilinciyle geliştiriyoruz. Şimdi de, kültür, liderlik ve gelişim konularında İnsan Kaynakları departmanımız tarafından yürütülen projelerimize bir yenisini daha eklemenin heyecanını yaşıyoruz. Pazarlama alanında beceri ve yetkinlikleri arttırmak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi’nin değerli katkıları ile hayata geçirdiğimiz Samsung Pazarlama Okulu sayesinde, Kurumsal Pazarlama, Ürün Pazarlama, Ticari Pazarlama, B2B Pazarlama gibi fonksiyonlarda görev yapan yaklaşık 65 çalışanımıza ulaşacağız. 7 ay sürecek bu programda, yaklaşık %8’ini üst düzey yöneticilerimizin oluşturduğu çalışanlarımız, Nesillerin Dili & Gelecek Pazarlar, Temel Pazarlama Süreci, Dijital Pazarlama, Pazarlama Analitikleri, Romi Çalıştayı, CRM, Pazarlama Simülasyonu ve 1 seçmeli dersten oluşan bir eğitime katılacaklar. Bu programın, çalışanlarımıza hem kişisel hem de kariyer gelişimi anlamında sağlayacağı başarının yanı sıra şirketimize de katkısının büyük olacağı görüşündeyim”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics