Bilişim Dünyası 07 HAZİRAN 2010 / 12:13

Samsung, Türk yazılımcılarla buluştu

Samsung, “Developers’ Day” organizasyonları ile tanıtımı devam eden mobil işletim sistemi ‘bada’yı, gerçekleştirdiği etkinlikle Türk yazılımcılara tanıttı. 1 Haziran’da düzenlenen toplantıda, Türk yazılımcılara Samsung bada platformu için nasıl yazılımlar geliştirilebileceği anlatıldı ve yeni bir uygulama geliştirirken hangi yolların izleneceği konuşuldu.
Açılış konuşmasını Samsung Türkiye’nin Yönetim Sorumlusu Wan Hong’un yaptığı konuşma sonrasında sözü Samsung Türkiye’nin Pazarlama Müdürü Cem Sezer aldı. Daha çok Samsung’un yeni akıllı telefonu Samsung Wave’in özelliklerine değinen Sezer, telefonların giderek akıllandığı bir dönemde yazılımın bütünleşeceği işletim sisteminin önemini şöyle dile getirdi: “Bir akıllı telefonun yazılım anlamında en büyük ihtiyacı geliştiricilere ya da kullanıcılara esnek ve güçlü bir platform sunabilmektir. Samsung bada sistemini kullanan Samsung Wave ile bunu başardığımıza inanıyoruz. Herkese uygun olan bu telefon, yazılım geliştiricileri destekleyecek yeni uygulamalar sunan bir platforma sahip.”
Samsung’un akıllı telefonlara odaklanacağı 2010 yılında, şirketin hedefi “herkes için akıllı telefon” üretmek. bada platformunun arkasındaki akıllı telefon demokrasisi olarak adlandırılan bu temel hedefle birlikte herkesin akıllı telefon deneyimi yaşaması isteniyor.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics