Bilişim Dünyası 16 EKİM 2014 / 15:42

Samsung ve Bimeks’i yapay zeka yönetecek

Samsung, dünyada 40’tan fazla büyük ölçekli firmayla yürütülen CPFR (Karşılıklı Büyüme için Stratejik Ortaklık) Programı hizmeti vermek üzere, Bimeks perakende zinciriyle anlaştı. Bimeks, Amerika ve Avrupa’dan sonra, Samsung’un Ortadoğu bölgesindeki ikinci CPFR müşterisi oldu. Buna göre Samsung ve Bimeks tedarik zincirini yapay zeka yönetecek.


 Samsung Electronics, özel projeleri ile tedarik zincirinde yenilikler getiriyor. Samsung’un müşterilerine katma değer sağlayan, tedarik zinciri entegrasyonuna dayalı CPFR (Collaborative Planning, Forecasting and Replenishment - Karşılıklı Büyüme için Stratejik Ortaklık) hizmeti, tedarikçi ile müşteri arasındaki operasyonlar bütününü temsil ediyor. Samsung bu projeyle, satış ve planlamanın ötesindeki katma değerli programlar ile tüm Türk tüketicilerine maliyet avantajı sağlamayı amaçlıyor. “Karşılıklı Büyüme için Stratejik Ortaklık” projesiyle, fazla maliyetler devre dışı bırakılarak, iş sonuçları daha verimli hale geliyor.


 Sistemin sağladığı faydalar;

  • Satış rakamlarını karşılıklı iyileştirme

  • Mağazalarda stok bulunabilirliğini iyileştirme

  • Kanal stok seviyesinin efektif yönetimi

  • Fazla stok bulundurmayla ilgili finansal ve fiziksel maliyetleri azaltma

  • Lojistik maliyetini azaltma

  • Vaktinde teslimat performansını iyileştirme


CPFR Programı, Samsung’un müşterisinden aldığı satış ve sipariş tahminleri ile ileriye yönelik 12 haftalık dönemin sağlıklı şekilde planlanmasını sağlıyor. Samsung müşterileri, kampanya ve pazar bilgilerini haftalık olarak alabiliyor. Ayrıca Samsung tarafından, yeni ürün ve güncel fiyatlandırma özelinde de bilgilendiriliyor. Bu bilgiler ışığında, müşterinin haftalık satış ve sipariş rakamlarının ile ilgili öngörü gerçekleştirilirken, müşterinin stok açısından sıkıntı yaşamasını da önüne geçiliyor. Proje, lojistik operasyonlar açısından ileriye dönük 12 haftalık süreç için vizibiliteyi artırıyor. Ek olarak, daha iyi bir planlama ile zamanında ve gereken adette teslimatın gerçekleşmesi sağlanıyor.
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics