Bilişim Dünyası 26 EKİM 2015 / 08:08

Samsung ve TRT’den 4K işbirliği

TRT, Türksat ve Mediapro ile bir araya gelerek, Samsung Electronics desteği ile ilk kez UEFA Avrupa Kupası’nda Fenerbahçe ve Hollanda’nın Ajax takımları arasında oynanacak futbol maçını 4K yayınlayacaklarını duyurdu. 22 Ekim 2015 Perşembe günü 22.05’te oynanan maç, TRT 4K kanalı üzerinden EBU vasıtasıyla tüm dünyaya servis edildi.
Yapılan anlaşma çerçevesinde TRT 4K üzerinden, ekranları 8 kat netleştiren 4K teknolojisi ile ilk kez bir futbol müsabakası yayını 22 Ekim Perşembe günü Fenerbahçe ve Ajax takımları arasında oynanan karşılaşmada gerçekleştirildi. Mücadele aynı zamanda TRT 1’den de canlı olarak yayınlandı.
Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa zaman içerisinde bir dünya standartı olması beklediklerini belirten Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine şöyle devam etti: “Samsung olarak Türkiye’de hızla artan UHD (4K) talebine yenilikçi, yüksek kaliteli televizyonlarımızla yanıt vermenin yanı sıra önemli bir içerik desteği sağlıyoruz. Kaliteli içeriğin artması için dünya çapında birçok kanal ve stüdyo ile çalışan bir dünya lideri olarak, Avrupa’da ilklerden biri olan ve Türkiye’de ilk kez 4K yayıncılığa başlayan TRT ile UEFA Avrupa Kupası’nda özel olarak belirlenen maçlar için anlaşmaya gittik. Bu anlaşmayla Türkiye’deki futbolseverlere bir ilki yaşattığımız için gurur duyuyoruz”
 
 
 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics