Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2018 / 13:40

Samsung, yeni platformuyla KOBİ’lere sesleniyor

Samsung Electronics, Türkiye’nin de dahil olduğu Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki KOBİ’lerin dijital ve mobil kapasitelerini artırarak desteklemek için geliştirilen, yeni bir bulut temelli B2B platform olan Samsung İşletme Paketi’ni resmi olarak duyurdu. Türkçe olarak kullanılabilen Samsung İşletme Paketi, platforma dahil olan işletmelere çok çeşitli ve faydalı uygulamalardan ücretsiz olarak yararlanma imkanı sağlayacak. Kullanıcının tercihlerine göre kişiselleştirilebilen E-anket, E-Menu, Coğrafi Raporlama gibi birçok uygulama önceden tanımlanan şirkete ait tüm Samsung akıllı telefon ve tablet cihazları üzerinden uzaktan kullanılabilecek. Türkiye’deki KOBİ’ler tüm uygulamalara https://www.mobilebusinesssuite.com/tr  sitesinden ulaşabilecekler. Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, şunları söyledi:
 “Bölgemizde KOBİ’ler ekonomik gelişmeye büyük katkı sunuyor ve ekonomik dönüşümün de temelinde yer alacak. Ancak KOBİ’lerin sıkıntı çektiği karmaşıklık, yüksek maliyet ve altyapı eksikliği gibi sorunlar işlerini geliştirmelerine de engel oluyor. KOBİ’ler kullanımı kolay olan Türkçe çözümlerin arayışı içindeler. Samsung'un tamamı Türkçe olan İşletme Paketi ile KOBİ’lerin basit ve kapsamlı bir tak-çalıştır çözümüne sahip olmalarını, böylece dijital kapasite ve know-how ile güç kazanmalarını amaçlıyoruz. Samsung İşletme Paketi bu güçlüğe çözüm getirme amacı taşıyor. Paket dijital ve teknolojik yenilikçiliğin öneminin farkında olan ancak piyasadaki ürünler arasından kendi ihtiyaçlarına en uygun olanını tespit etme, değerlendirme ve uygulamaya geçme konusunda sorunlar yaşayan KOBİ’lere destek sunuyor".

Girişimciliği güçlendirmek öncelik
Samsung'un mobil piyasa ölçümlerine göre KOBİ’ler, MENA B2B piyasasının yüzde 56'sını temsil ediyor. Ayrıca bu KOBİ’ler; mobil çözümlere uyum sağlama, ihtiyaçları için uygun dijital araçlardan haberdar olma, mevcut uygulamaların her geçen gün artan maliyetleri, iş ortaklarının yönetimindeki zorluklar ve gerekli altyapının bulunmayışı gibi ortak sorunlardan da şikâyetçi. Bu durum Küresel Girişimciliği İzleme (GEM) tarafından kaydedilen ve MENA bölgesinde yeni bir işletme kurmak isteyen katılımcıların yüzde 70'inin bu süreçleri aşamadığını gösteren sonuçlarla da teyit ediliyor.
Samsung İşletme Paketi ise kullanıcı dostu portalı üzerinden KOBİ’ler için kolay kullanımlı, ihtiyaca yönelik, kurumsal çözümler sunuyor. Web portalı KOBİ’lerin uygulamaları kendi logolarıyla kullanarak marka bilinirliklerini sürdürmelerine de imkân sağlıyor. Web portalı ayrıca kullanıcıların kişiselleşmiş işletme uygulamalarını istedikleri an, istedikleri yerden yönetmelerine imkân veriyor. İşletmelerin izleme ve performans değerlendirmesine verdikleri önem ışığında Samsung İşletme Paketi, işletme uygulamalarının performansını değerlendirmeye imkan sağlayan bir rapor çıktısı alma işleviyle geliyor.
Bulut temelli platform, işletmelerin doğrudan doğruya Samsung akıllı telefon ve tabletler üzerinde kullanıma hazır hale getirecekleri ve anında yayınlayabilecekleri etkinliklerini geliştirebilen, kullanımı kolay uygulamalara yönlendiriyor. Samsung İşletme Paketi KOBİ’lere en çok ilgi gören altı B2B uygulamasının yanı sıra ilave uygulamalardan ve gelecekte uygulamaya geçmesi planlanan yeni özelliklerden yararlanma imkânı sunuyor. Söz konusu altı uygulama ise şöyle sıralanıyor:
 
Müşteri memnuniyeti: Müşterilerin memnuniyetini etkin bir şekilde ölçen, geri bildirimin ve promosyonların duyurulması için müşteri iletişim bilgilerinin toplanmasını sağlayacak, işletme başarısında temel rol oynayan çalışmayı yöneten uygulama.
Müşteri anketi: KOBI’lerin müşterilerini daha iyi anlamak ve onlara daha iyi hizmet sunmaları için özelleştirilebilen sorular ile anket hazırlayıp uygulamalarına imkân veren uygulama.
E-Afiş/Reklam: KOBİ’lere Samsung akıllı telefon ve tabletler vasıtasıyla müşterilerine reklamlarını ve promosyonlarını dijital yolla ulaştırma imkanı veren uygulama
E-Menu/Katalog: İşletmelerin pek çok rakip arasından öne çıkmak için müşterilerine dijital yolla müşterilerine basit ve açıklayıcı menüler veya kataloglar yoluyla kendilerini tanıtma ve diledikleri gibi dizayn etmelerine imkan veren uygulama.
Coğrafi raporlama: KOBİ’lerin farklı coğrafi noktalardaki saha çalışanlarının işe başlama ve bitiş saatleri, tam konum ve geçirilen süre hakkındaki raporları almalarına imkan veren uygulama.
Sim Lock: Yetkisiz bir SIM Kart kullanıldığında işletme cihazlarını kilitleyen ve yetkisiz erişimi engelleyen güvenlik uygulaması.Samsung İşletme Paketi hakkında detaylar için https://www.mobilebusinesssuite.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics