Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2015 / 10:30

Sanal POS’u da olan siteyi kurmak 1 gün sürüyor

Ticimax - İyzico iş ortaklığı ile e-ticarete giriş yapmak isteyen firmalar, 1 günde sanal POS’u içinde e-ticaret sitesini kurabilirken, 7 bankanın kartına taksit yapılabiliyor. Ödeme altyapısı hazır olan sistemde siteye ürünleri eklemek yeterli. Ticimax ve İyzico, e-ticarete giriş yapmak isteyenlere 1 günde sanal POS’u içinde olmak üzere e-ticaret sistemi kuruyor. 24 saat içerisinde hem e-ticaret sitesi açılıyor, hem de sanal POS’u içinde olduğu için, başlangıçta evrak derdi olmadan ödeme almaya başlanıyor. 7 farklı banka kartına taksit olanağı da sağlanıyor.

Tüm süreçler hızlı ve pratik
Normal bir POS alma süreci şu şekilde işliyor: E-ticaret sitelerinde, kredi kartı ile ödeme almak isteyenler sanal POS almak için bankalara bire bir başvurmak zorunda. 7 farklı banka kartına taksit yapabilmek için 7 farklı bankaya tek tek gitmek, mali evrakları incelemeye vermek de gerekli. Ayrıca bankalar, özellikle yeni kurulmuş şirketlere sanal POS vermeyi pek tercih etmeyebiliyor. Başvuru süreçleri, banka tarafından yapılan incelemeler sonucu uzayabiliyor. Ticimax-iyzico işbirliğiyle bu uzun ve sıkıntılı dönem ortadan kalkıyor ve e-ticarete giriş yapmak isteyenler 1 gün içinde sanal POS’u içinde e-ticaret sitelerine sahip oluyorlar.
Sanal mağaza kurulumu ise daha hızlı bir süreç:  Ticimax bu noktada 2 saatte sanal mağazayı açıyor ve teslim ediyor. Bunun ardından da müşteri, ürün girişlerini yaparken, bir yandan panelinde bulunan ‘sanal POS’u aktif et’ butonuna basarak tahsilat yapabilme sürecini başlatıyor. 
ETİKETLER : Ticimax; İyzico