Bilişim Dünyası 25 AĞUSTOS 2014 / 11:26

Sanalda siparişi ver, matbaada bastır

Türlü basılı ürünler için internette sipariş alıp bunları basan ve kurumların basılı ürün ihtiyacını karşılama amacıyla yola çıkan bidolubaski.com, her ölçekte tüm Türkiye’deki şirketlere seslenmeyi hedefliyor. bidolubaski.com Kurucusu Serem Özek detayları paylaştı.

bidolubaski.com, ne zaman ve nasıl bir hedefle kuruldu?

bidolubaski.com, 2014 yılının Nisan ayında kuruldu. Sektörde bu alanda hızlı alışveriş konusunda yaşanan boşluğu doldurmayı ve geleneksel yöntemlerin yol açtığı zaman ve para kaybını ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Büyüklüğü ne olursa olsun tüm işletmelerin, yeni iş kuranların ve bireysel müşterilerin basımla ilgili her türlü ihtiyacını karşılıyoruz.

Sanal ortamda sipariş alıp somut baskı yapmak ve bunu göndermek ilginç bir fikir. Şirketler buna nasıl bakıyor?

bidolubaski.com'un kullanışlı ve hızlı hizmeti, birçok şirketin ilgisini çekmiş durumda. Her ölçekteki şirket ve işletme, bir tıkla istedikleri kağıt ürünlerine kolay ve hızlı sahip olabiliyor. Kullanıcılar web sitemiz üzerinden istedikleri baskılı-baskısız kağıt ürünlerinin siparişini veriyor ve sipariş kaydından teslimata kadar tüm süreçleri internet üzerinden takip edebiliyor. İstedikleri özellikleri ve basılmasını istedikleri adetleri belirleyerek sepetlerini oluşturuyorlar. Bu aşamada tasarım dosyalarını PDF olarak yüklüyorlar. Ayrıca sormak istedikleri soruları web sitemizdeki yardım bölümleri ve soru formlarının yanı sıra canlı chat uygulaması ile sorup, teknik konular dahil birçok konuda bilgi alabiliyorlar.

Ne gibi hizmetler sunuyorsunuz ve bunlara neleri eklemeyi planlıyorsunuz?

bidolubaski.com, sürekli form ürünlerinden promosyon ürünlerine, zarftan rulo ürünlere kadar tüm baskılı-baskısız kağıt ürünlerinin bulunabileceği bir e-ticaret sitesi. Özellikle de matbaa sektöründe tek kaynaktan kaliteli hizmet almakta zorlanan KOBİ’lerin ihtiyaçlarını internetten karşılayabilmesini hedefliyoruz. Sektörün önde gelen şirketleriyle çözüm ortaklığı kapsamında işbirliği yaparak ürünlerin onların üretim tesislerinde veya makinelerinde üretilmesini sağlıyoruz. Yakında fatura gibi yasal onaya tabi evrakların basımını da ürün ve hizmetlerimize ekleyeceğiz. Bu konudaki yasal süreci başlattık.

Hizmet verdiğiniz iller ağırlıklı olarak hangileri? Yayılım konusunda nasıl bir stratejiniz var?

Hedefimiz, Türkiye’nin her yerindeki tüm işletmelerin baskılı-baskısız kağıt ihtiyaçlarını karşılamak. İstanbul dışındaki şirketlere ve işyerlerine ulaşmak bizim için özel bir önem taşıyor. Çünkü bu alanda büyük bir boşluk var.

Sunduğunuz hizmetlerde en çok tercih edilenler hangileri?

Müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ürün gamımızı zenginleştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimiz başka bir yerde bulamadıkları ürünü bizden kısa süre içerisinde temin edebiliyor. Ayrıca sipariş verdikleri ürünler müşterilerimizin hesaplarında kayıt altına alınıyor ve dilerlerse daha sonra kolaylıkla aynı ürünü istedikleri adette tekrar satın alabiliyorlar. İlgi çeken bir diğer hizmetimiz ücretsiz kargo. Müşterilerimiz Türkiye’nin neresinde olursa olsun sitemiz üzerinden verdiği siparişi hiçbir ek kargo bedeli ödemeden teslim alıyor. Online chat uygulamamız da çok rağbet görüyor.

Hangi ölçekte, hangi sektörlerden şirketler bu yapıya ilgi gösteriyor?

Yola çıkış amacımız, büyüklüğü ne olursa olsun tüm Türkiye’deki firmaların baskılı-baskısız tüm kağıt ürünlerini tek bir noktadan temin etmelerini sağlamak. Bu sebeple mahalle arasındaki bir dükkandan tutun da KOBİ’lere ya da büyük kurumsal firmalara kadar her ölçeğe hitap ediyoruz. Dolayısıyla sektör ayrımı yapmıyoruz.

2014 yılı hedefleriniz neler?

Hedefimiz, Türkiye’nin her noktasında herhangi bir firmanın baskılı-baskısız tüm kâğıt ihtiyaçlarında aklına gelen ilk marka olmak.

 
ETİKETLER : bidolubaski.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics