Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2012 / 14:47

Sanallaştırma için yeni bir alternatif

Uzun yıllardır Türkiye’deki kurumlara başarıyla hizmet sunan, açık kaynak çözümleri alanında çözüm sunan Red Hat, “Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) 3.0” Türkiye tanıtımını Türkiye Dağıtıcısı Prolink ile birlikte gerçekleştirdi.  “Sanallaştırma için bir seçeneğiniz var” konusu ile sunulan etkinlik, 5 Nisan günü Grand Hyatt Otel’de Türk bilişim sektörünün önemli temsilcilerini biraraya getirdi.
Red Hat uzmanları, iş ortakları, açık kaynak teknoloji topluluğu ve bilişim sektöründeki profesyonellerin bir araya geldiği tanıtımda; Red Hat Ortadoğu Genel Müdürü George DeBono, Red Hat’in Türkiye pazarına yaklaşımı hakkında bilgi verdi. Red Hat’in 2012 mali yılını 1.13 milyar dolar ile kapatarak milyar dolar cirolu şirketler kulübüne girdiğini belirten ve Türkiye’de ise geçen sene Q4 rakamlarına göre yüzde 136’lık bir başarı sağladıklarını ifade eden DeBono, yeni atanan Türkiye Kanal Müdürü Erkut Dinçtop’u da katılımcılara tanıttı.
Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Symantec Depolama ve Erişilebilrlik Birimi Teknoloji Lideri Simon Wallace ve Bölge Teknoloji Müdürü Burak Sadıç da Geleceğin Platformu olarak adlandırılan sanallaştırma çözümleriyle ilgili katılımcılara bilgi verdi.
Red Hat’in Advance Business Partneri İnnova adına Çözüm Yönetimi ve Satış Destek Grubu Yöneticisi Ersan Umar “Zirveyi Hedefleyenler” başlığıyla bir konuşma gerçekleştirdi. Altın sponsor olarak katılan Radius’un katkılarıyla Dell Türkiye Bulut Bilişim ve Yeni Jenerasyon Veri Merkezi Çözümleri Lideri Bora Taşer Dell’in bulut bilişim konusunda uyguladığı teknoloji çözümleri ile ilgili katılımcıları bilgilendirmesinin ardından “Sanallaştırma İçin Bir Seçeneğiniz Var” etkinliğinin bu yılki gündem maddesi olan Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) 3.0 sunumu ve canlı demo Red Hat Solution Architect Fred Strauss tarafından gerçekleştirildi. Red Hat’in bir diğer iş ortağı Endersys ve Linux Kullanıcıları Derneği’de stand açarak etkinlikte yerlerini aldı.
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics