Bilişim Dünyası 20 ŞUBAT 2014 / 17:40

SAP’den e-devlet dönüşümüne tam destek

 

SAP, gelenekselleşmiş SAP Forum toplantılarının 18’incisini 20 Şubat’ta gerçekleştirdi. Kamu, savunma, finans ve telekom başta olmak üzere birçok farklı sektörden 900’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi Ankara Grand Rixos Otel’de bir araya getiren etkinlik; “Gelecek Bugün” temasıyla, hızla değişen koşullarda verimli ve rekabetçi kalabilmenin yöntemlerini tartışmaya sundu.SAP, bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden olan SAP Forum’un Ankara ayağını 20 Şubat’ta Grand Rixos Otel’de gerçekleştirdi. 900’den fazla katılımcıyı ağırlayan SAP Forum “Gelecek Bugün” temasıyla, 5 paralel salonda toplam 30 sunuma sahne oldu. Türkiye’nin e-devlet dönüşümünü destekleyen ve 42 yıllık küresel bilgi birikimini kamu sektörünün dönüşümüne katma değer sağlamak için aktaran SAP Türkiye, Forum etkinliğinde kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik teknolojik çözümleri ön plana çıkardı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, açılış konuşmasında şunları söyledi:
"SAP, 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki kurumlar için inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştiriyor. SAP Türkiye olarak bu yıl 18’incisini Ankara’da gerçekleştirdiğimiz SAP Forum etkinliğiyle, bilişim dünyasına sunduğumuz yenilikçi teknolojilerin kamuda yarattığı sıçrama etkisini paylaşmak istedik. Ülkemizde kamu hizmetlerinin gelişmiş ülkeler seviyesinde verimliliğe ulaşması için, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen e-dönüşüm yolculuğunda yazılım teknolojilerinden maksimum seviyede yararlanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz mobilite, bulut bilişim, büyük veri, iş analitiği ve yeni veri tabanları gibi inovatif bilgi teknolojileri sayesinde kamu kurumlarının verimliliği ve vatandaşların yaşam kalitesinin yükselmesine hizmet ediyoruz. Kamunun önde gelen teknoloji sağlayıcıları arasında yer alan şirketimiz, sunduğu inovatif çözümlerle Türkiye’nin e-devlet dönüşümüne katkıda bulunuyor. Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’nun son açıklamasına göre 2013 yılı 3. çeyreğinde toplamda 65,8 milyon mobil abone var. Bu rakam, Türkiye nüfusunun yüzde 92,1’i anlamına geliyor. Vatandaşın kamu kurumlarıyla iletişiminde internet kullanım oranının yüzde 45 seviyesine yükselmesi e-devlet dönüşümünün en somut örneği.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN