Bilişim Dünyası 15 MART 2013 / 16:40

SAP’den inovatif bir çözüm

“Gerçek-zamanlı işlemler” kavramını yeniden tanımlayan SAP Business Suite powered by SAP HANA çözümünün Türkiye lansmanı “SAP Analitik & İnovasyon Forum İstanbul” kapsamında 15 Mart’ta gerçekleştirildi.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in ev sahipliğinde gerçekleştiren basın toplantısına SAP Türkiye COO’su Uğur Candan’ın yanı sıra SAP EMEA Bölgesi İnovasyon Çözümleri Başkanı Chano Fernandez, Business Development Suite on SAP HANA ve SAP HANA Uygulamaları Dünya Başkanı Dr. Uwe Grigoleit de katılarak detayları paylaştı.

SAP iş ortaklarından Sofra Grup, HP, İnnova ve Zorlu Grup’ta yer aldı. SAP Hana ile yaşadıkları deneyimleri paylaştı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, değişen rekabet koşullarında inovasyonun şart olduğunu vurguladı ve yurtdışından sonra Türkiye’de lansmanı yapılan SAP HANA ile ilgili şunları paylaştı: “SAP olarak, inovasyonu stratejilerimizin merkezine konumladık. Sürekli değişen rekabet koşullarında basit, hızlı ve akılcı çözümlere yatırım yapılması gerekiyor, SAP HANA ile iş ortaklarımıza basit, akılcı ve hızlı çözümler sunuyoruz.”

Analitik uygulamalar tek platformda

SAP EMEA Bölgesi İnovasyon Çözümleri Başkanı Chano Fernandez de SAP’in inovasyonun hep bir parçası olduğunu vurguladı ve ekledi: “İş ortaklarımız bizden hızlı, basit ve esnek uygulamalar talep ediyorlar. SAP Business Suite powered by SAP HANA sayesinde işlemsel ve analitik uygulamalar tek bir platformda birleşiyor”

Fernandez, İtalyan çikolata markası Ferrero’yu örnek verdi: “Farklı ürün ve markaları bünyesinde barındıran Ferrero, daha hızlı kar analizi yapabilmek için bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. SAP Business Suite powered by SAP HANA ile kar analizini hızlandırdılar. Bu sayede organizasyonel değişiklikler yapabiliyor, verilerini yönetebiliyorlar. Gerçek zamanlı veri aktarımı verilerin yönetilebilmesini kolaylaştırırken, geliştirilen senaryo ve simulasyonlarla geleceğe dair öngörülerde bulunabilmeyi de sağlıyor. SAP HANA, bu sayede kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor; böylelikle müşteri memnuniyeti de artıyor.”

Fernandez, SAP Business Suite powered by SAP HANA ile ilgili veriler paylaştı: “Haziran 2011’de lansmanı yapıldı ve 2011 yılı sonunda 400 milyar avrı-o satış yapıldı. Toplam müşteri sayımız 918 iken, 2.900 SAP HANA danışmanı bulunuyor.”

Business Development Suite on SAP HANA ve SAP HANA Uygulamaları Dünya Başkanı Dr. Uwe Grigoleit de SAP HANA’yı amiral gemisi olarak nitelendirdi ve inovatif çözümlerle yeni uygulamalar geliştireceklerini belirtti.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics