Bilişim Dünyası 11 EKİM 2010 / 18:00

SAP Forum’un bu yılki teması ‘Daha hızlı, daha verimli’


İş dünyasını biraraya getiren SAP Forum 2010’da hazırlıklar sona geldi. Forum 15 Ekim günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

SAP’nin artık gelenekselleşen SAP Forum etkinliğinin onbeşincisi, 15 Ekim Cuma günü, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek. SAP Forum’a 2009 yılında farklı sektörlerden 4 bin kişi katılmıştı. SAP Forum 2010’un açılışı Harvard Profesörü Robert Kaplan tarafından yapılacak. Kurumsal karne yaklaşımı ile bir çığır açan, binlerce şirketin yönetim biçimine farklı bir bakış açısı getiren ünlü Harvard Profesörü Robert Kaplan, SAP Forum 2010’da Uygulama Üstünlüğü adlı son kitabında ortaya koyduğu strateji yönetimiyle ilgili yaklaşımları paylaşacak. Forumda 16 salonda, 28 farklı şirket tarafından 112 sunum yapılacak.
Açılışı Robert Kaplan yapacak
Etkinlikle ilgili bilgi aldığımız SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, SAP Forum ile iş dünyasını bir araya getirmeyi ve şirketleri bir adım daha ileriye taşıyacak çözümleri onlarla paylaşmayı amaçladıklarını ifade etti. “Geçtiğimiz senelerle karşılaştırdığımızda SAP Forum’un daha da büyüdüğünü söyleyebiliriz” diyen Yeker, Türkiye ekonomisine yön veren şirketlerin kullandıkları teknolojik çözümleri öğrenme ve bunları iş süreçlerine nasıl bütünleştirdiklerini anlama fırsatı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Forumu bu yıl “Daha Hızlı Daha Verimli” teması ile düzenlediklerini anımsatan Yeker, şöyle konuştu: “Şirketler, günümüz ekonomik koşullarında hızlı kararlar verirlerse, başarıyı yakalayabilirler. Fakat bu kararların doğru olması şartıyla verimli ve sürdürülebilir bir büyümeye sahip olabilirler. Bütün bu kriterleri de ancak doğru strateji yönetimi ile sağlayabilirler. SAP Forum ile bu yıl, strateji yönetimine dikkat çekmek istiyoruz. Bu yüzden Robert Kaplan’ı forumun açılışını yapmak üzere Türkiye’ye davet ettik. Forum boyunca yapılacak sunumlar arasından sadece birkaçını seçmek zor ama strateji yönetimi, e-fatura, bulut bilişim ve mobil uygulamalar ile ilgili konular dikkat çekecektir. Forumda bu sene ilk defa bankacılık ve sigortacılık sektörlerine özel salonlar hazırladık; uzmanlar tecrübelerini ve başarı hikayelerini paylaşacaklar. Bu salonlarda yapılacak sunumlarda; BDDK’nın yeni kontrol zorunluluklarına uyum sağlamayı kolaylaştıracak, işlemlerde iz sürülebilirliği sağlayacak ve banka verileri üzerinden kişiye özel rapor alma olanağı verecek yeni çözüm ve uygulamaları tanıtacağız.”
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics