Bilişim Dünyası 26 EKİM 2015 / 07:44

SAP Forum 2015, İstanbul’da gerçekleşti

İş dünyasından 5000’e yakın profesyonelin katılımıyla 19. kez gerçekleşen SAP Forum İstanbul’da, dijital dönüşümün farklı sektörlere etkileri değerlendirilirken dijital ekonomide teknolojinin rolü masaya yatırıldı. Ayrıca liderlere iş sonuçlarını daha hızlı takip edebilme, analiz ve öngörü gücü kazandırarak değişimi daha kolay yönetebilmelerini sağlayacak yeni nesil çözüm SAP Digital Boardroom (SAP Dijital Yönetim Kurulu Odası) tanıtıldı.
SAP Forum İstanbul, 19. kez iş dünyasının geniş katılımıyla gerçekleşti. ‘Sadeliği Keşfet’ (Discover Simple) temasıyla dijital dönüşüme odaklanılan etkinlikte, iş dünyasından orta ve üst düzey yöneticiler, kamu kurumlarından temsilciler, teknoloji profesyonelleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve girişimcilerden oluşan bilgi teknolojileri ekosisteminden 5000’e yakın kişi bir araya geldi. 20 salonda 127 sunumun ve canlı demo uygulamalarının gerçekleştirildiği SAP Forum İstanbul’da farklı sektörlerdeki öncü şirketlerden konuşmacılar, gerçek müşteri deneyimlerini, teknoloji yönetimine dair başarı hikayelerini ve öngörülerini paylaştı.

SAP Digital Boardroom
Liderlere iş sonuçlarını daha hızlı takip edebilme, analiz ve öngörü gücü kazandırarak, değişimi daha kolay yönetebilmelerini sağlayacak yeni nesil çözüm SAP Digital Boardroom SAP CDO’su Jonathan Becher tarafından bir demo uygulamasıyla açılış oturumunda tanıtıldı. SAP HANA platformu üzerinde çalışan uygulama, tepe yöneticilerinin geçmişi analiz ederek, geleceği öngörmesini ve olası senaryolar üzerinden gerçek zamanlı olarak stratejilerine yön vermesine imkan sağlıyor. Bu sayede liderlerin dijital ekonomide değişimi yönetmesine izin veriyor.
Etkinlikte ayrıca Türkiye’de de online olarak kredi kartıyla uygulama satın almaya olanak tanıyan SAP Store da katılımcılara tanıtıldı. SAP Store sayesinde bireysel kullanıcılar ya da küçük boyutlu şirketler, SAP’nin ve anlaşmalı kurumların çözümlerini dijital ortamda kolayca satın alabilecek, kullanabilecek, yenileyebilecek ya da ihtiyaçlarına göre genişletebilecekler.
Gazeteci Cüneyt Özdemir’in sunduğu açılış oturumunun hemen ardından gerçekleştirilen “Patronlar Konuşuyor” panelinde ise Aslanoba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aslanoba, Kibar Holding CEO’su Tamer Saka ve Index Grup Şirketleri İcra Kurulu ve YK Başkanı Erol Bilecik bugünün gerçeklerini geleceği şekillendiren teknolojilerle nasıl buluşturduklarını katılımcılara aktardılar. 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics