Bilişim Dünyası 17 TEMMUZ 2013 / 15:15

SAP ile mobil işlevsellik

HP Kurumsal Hizmetler, SAP AG ile yapılan küresel anlaşma çerçevesinde yeni yönetilen mobil hizmetlerini kurumların hizmetine sunacak. Yönetilen mobil hizmetler, çalışanların mobil uygulama performansını artırarak kurumların müşteri etkileşimlerini gelir fırsatlarına dönüştürmesini kolaylaştırıyor. HP Yönetilen Mobilite Hizmetleri SAP® Mobil Platformu, kurumların mobil uygulamaları hızla görselleştirerek planlamasını, yapılandırmasını ve güvenle kullanıma sunmasını sağlıyor. Bu da müşteri, personel ve iş ortakları arasındaki etkileşimi mobil cihazlar üzerinden bambaşka bir seviyeye taşıyor.

HP’nin hizmetleri SAP Mobil Platform, SAP Afaria mobil cihaz yönetim çözümü ve kapsamlı mobil uygulama portföyünden yararlanıyor. HP’nin SAP çözümleriyle geliştirdiği uçtan uca mobil uygulama platformu iş süreçlerinde inovasyonu hızlandırıyor, mevcut geliştirici kitleri ile tüketicilere yönelik yeni uygulamaların tasarlanmasına imkan tanıyor ve topluluk kaynaklarına erişimi kolaylaştırıyor. HP küresel personelinin mobil cihazları için kendi içinde dünyanın en büyük SAP Afaria kurulumlarından birini yönetiyor. HP teknik destek organizasyonunun global çapta örgütlenmesi, SAP çözümlerinin 12 dilde, 70 ülkede yönetilmesi anlamına geliyor.

Yeni iş fırsatları yaratan mobil uygulamalar

HP Yönetilen Mobilite Hizmetleri SAP® Mobil Platformu kurumlara şu avantajları sunuyor:

 

• Kullanıcılara zengin bir deneyim sağlayarak müşteri etkileşimi ile satışa yönelik dönüşüm oranını artıran mobil uygulamalar geliştirme ve böylece yüksek düzeyde gelir artışı elde etme.

• Personel ve iş ortağı ilişkilerinde üretkenliği artıran uygulamalar geliştirerek ve mobilite ortamının maliyetlerini optimize ederek iş faaliyetlerine ilişkin harcamaları azaltma.

• SAP çözümleri ve mobil uygulamaları için hızla kaynak ayırarak mobil yatırım getirisini hızlandırma ve katma değer artışı sağlama.

HP Türkiye Kurumsal Hizmetler Ülke Müdürü Cengiz Yeker, ileri görüşlü kurumların, personelin yolda üretkenliğini artıran, yeni etkileşim sistemleri oluşturan ve bunları SAP gibi kritik iş uygulamalarına gerçek zamanlı olarak bütünleştiren mobilite çözümlerini talep ettiğini söyledi. Yeker, SAP ile işbirliği yapan HP’nin, kapsamlı teknoloji portföyü ve hizmet segmentindeki uzmanlığının yanı sıra mobil SAP teknolojilerinden yararlanarak, pazarda bulunan en gelişmiş mobil uygulama çözümlerinden birini sunduğunu vurguladı.”

SAP mobil çözümü bu hizmetlere ek olarak kaynak atamayı hızlandıran, ölçeklenebilirlik ve güvenliği artıran HP Bütünleşik Bulut üzerinden sağlanabiliyor. Böylece yeni hizmetler binlerce kullanıcıdan oluşan küresel ölçekteki kullanım ihtiyacını da karşılıyor. Hizmetler, minimum ön yatırım ile mobil uygulama riskleri ve maliyetlerini azaltan tümüyle yönetilen hizmetler formatında da sunuluyor. Ayrıca kurumlar ilgili çözümleri işyerinde barındırarak HP’nin SAP Hızlı Kurulum seçeneklerine ilişkin HP uygulama hizmetlerinden de yararlanabiliyor. Bunun sonucunda kurumlar riskleri ve mobil uygulama maliyetlerini azaltarak iş süreçlerini personel üretkenliği ile operasyonel maliyetleri optimize edecek biçimde yönlendirebiliyor.

 
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics