Bilişim Dünyası 04 MART 2013 / 08:11

SAP kamuya odaklanıyor

SAP, Türkiye’nin e-devlet dönüşümüne destek verecek çözümlerini 21 Şubat’ta SAP Forum Ankara’da tanıttı.

SAP’nin ‘Yepyeni Bir Yarış’ başlığıyla 600 katılımcıyla gerçekleştirdiği SAP Forum Ankara etkinliğinde; 6 paralel salonda 35’in üzerinde sunuma yer verildi. SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin açılış konuşmasında; “SAP olarak Türkiye’nin e-devlet dönüşümünü destekliyoruz ve küresel çaptaki bilgi birikimimizle bu dönüşüme katkı sağlamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu nedenle SAP Ankara Forum’da bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik çözümlerimize ağırlık verdik. SAP eşittir ERP akla gelirken teknolojinin her yerindeyiz, biz bir teknoloji şirketiyiz diyoruz” açıklamasını yaptı.
Kazanmanın tek yolunun inovasyondan geçtiğine inandıklarını kaydeden Keskin, “SAP olarak Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamındaki e-dönüşüm hedefine de katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarının da SAP’nin sunduğu çözümlerle dünyadaki iş yapış biçimlerini ve en iyi uygulamaları Türkiye’ye taşıyabileceğine inanıyoruz. SAP çözümlerinden yararlanan özel sektördeki müşterilerimiz yüksek verimlilik anlamında önemli aşamalar kaydediyor. Tıpkı özel sektöre olduğu gibi kamu sektörüne de verimlilik ve vatandaş/müşteri memnuniyeti alanlarında yepyeni büyüme fırsatlarını son derece geniş bir çözüm yelpazesiyle sunuyoruz. Ankara’nın daha fazla gündeminde olmak, kamuda daha fazla yer almak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Dünyada gelişen teknolojiyi yüksek seviyede kullanan ülkelere bakıldığında; kurumların BT bütçelerinin büyük bölümünü yazılım ve servisler gibi alanlara ayırdıklarını vurgulayan Keskin,  “Türkiye’de de kurumların rekabette farklılaşması için süreç ve uygulamalarını ön plana alarak, yazılım ve hizmet alanlarında da gelişen teknolojiden maksimum seviyede yararlanmaları gerekiyor.  Kurumlar, maliyetlerinin yükselmesini engellemek ve sürdürülebilirliklerini korumak için teknolojiyi tüm süreçlerine dahil etmeliler. Bunu yaparken de devreye en hızlı şekilde alınabilen ve en yüksek katma değeri sağlayacak yenilikçi çözümlere yoğunlaşmaları gerekiyor. Bu şekilde hareket edildiği takdirde alınan riskler en düşük seviyeye geriliyor, uzun vadede teknoloji yatırımlarından elde edilen fayda en yüksek seviyeye ulaşıyor” dedi.
SAP Forum Ankara etkinliğinde; Zeynip Keskin tarafından ödüller de verildi; En İnovatif SAP Projesi’nde Aselsan, Kamu Sektöründe Yılın İş Zekası Projesi olarak da Hazine Müsteşarlığı plaketlerini alırken, Geleceğini İnşa Edenler kategorisinde STM öne çıktı. Yılın Teknoloji Projesi ödülünü de Türk Telekom kazandı.
ETİKETLER : Sayı:911

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics