Bilişim Dünyası 27 ŞUBAT 2011 / 18:00

SAP Türkiye, büyümeye devam ediyor

SAP, Türkiye’de hem müşteri sayısı, hem de çözüm çeşitliliği ile pazar payını büyütmeye devam ediyor. Uluslararası otoriteler tarafından yakın gelecekte dünya ekonomisine damga vurması beklenen Türkiye, bu nedenle küresel SAP yönetiminin de yakın merceği altında. 2010 yılında Türkiye’de 46 milyon avro gelir elde eden SAP, sahip olduğu yüzde 50’ye yakın pazar hâkimiyetini daha da büyütecek. Bugün Türkiye’de her evde SAP çözümleri kullanan şirketlerce üretilmiş en az 10 ürün bulunduğu tahmin ediliyor.
SAP Türkiye geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıyla, saygın analistler tarafından yakın gelecekte dünya ekonomisine damga vuracağı söylenen Türkiye’deki hedeflerini büyüttüğünü açıkladı. SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, SAP Türkiye’nin 2010 yılında gelirlerini ciddi bir oranda artırarak 46 milyon avroya çıkarmış olmasının, izledikleri stratejinin doğruluğunu gösterdiğini söyledi. Cem Yeker, “Büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye, dünya çapında 120 ülkede faaliyet gösteren SAP’nin son dönemde en fazla önem verdiği pazarlardan biri. SAP bugün finansal hizmetlerden perakendeye, kamu sektöründen enerji sektörüne, Forbes 2000 listesindeki 25 farklı sektörde dünya çapında önemli bir konumda bulunuyor” dedi.
SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, mobilite çözümlerinde de liderliklerini kanıtladıklarını ve 20 binin üzerinde kurumsal mobilite müşterisi olduğunu vurguladı. Haktanır, “Dünya çapında Forbes 100 ve Forbes 2000 listesindeki kurumlar tarafından tercih edilmemizde elbette SAP çözümlerinin hızlı, yenilikçi ve esnek özelliklere sahip olması yatıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:810

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics