Bilişim Dünyası 30 MAYIS 2010 / 18:00

SAPPHIRE kıtaları buluşturdu

Dünyanın farklı bölgelerinden profesyonelleri buluşturan SAPPHIRE NOW, SAP dünyasıyla ilgili yenilikleri sergiledi.

Frankfurt ve Orlando’da eş zamanlı gerçekleşen SAPPHIRE NOW 2010, SAP dünyasıyla ilgili yenilikleri sergiledi.

SAP’nin geleneksel hale gelen küresel etkinliği SAPPHIRE NOW, 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. SAP müşterilerine ve çözüm ortaklarına iletişim ve işbirliği platformu sağlamayı amaçlayan SAPPHIRE NOW, bu yıl yeni uygulamalarla kıtaları biraraya getiren bir etkinlik oldu. Frankfurt ve Orlando’da eşzamanlı olarak gerçekleşen etkinlikte, yayın teknolojilerinin yardımıyla pek çok ortak oturum gerçekleşti. Konferans oturumları aynı zamanda web üzerinden çevrimiçi olarak dünya çapında geniş kitleye ulaştı.
Konferansın açılışında düzenlenen eş zamanlı toplantıda SAP’nin Co-CEO’ları Bill McDermott ve Jim Hagemann Snabe, Frankfurt ve Orlando’da konferansı takip eden basın mensuplarıyla biraraya geldi. McDermott ve Snabe, ilk çeyrek değerlendirmesi yaparak, bu çeyreğin başarılı şekilde tamamlandığını vurguladılar.
McDermott, sözlerine erişmeyi planladıkları pazarı iki katına çıkarma hedefiyle başladı. Şirketin bu hedefinin altında yatan sihirli kelimelerden bazıları; mobilite, ‘on-demand’, ‘in-memory’ ve ‘Business ByDesign’ şeklinde sıralanıyor. McDermott, SAP’nin dünyada bir numaralı iş yazılımları şirketi olma amacını vurguladı. Daha fazla müşteriye ulaşma zamanı olduğunun altını çizen Snabe, gerçekleştirilen inovatif çalışmalarla ortaya konan çözümleri etkinlikte sergilediklerini söyledi.
Eş başkanlar ikinci gün gerçekleştirdikleri diğer bir sunumda; küreselleşme, mobilite ve verinin hızla artışıyla şekillenen pazar koşullarına ve iş yapış şekillerine dikkat çektiler. Gerçek zamanlı yürüyen iş süreçlerinin kritik hale geldiğini vurgulayan McDermott, SAP’nin bu konudaki vizyonu hakkında bilgi verdi. Sybase satın almasıyla kurumsal bazda her an her yerden erişim sağlayan bütünleşik çözüm sunan tek şirket haline geldiklerini ifade etti. Yeni dönem iş eğilimlerine değinen Snabe, iş dünyasında hızın önemine işaret ederek; bu koşullarda iş süreçlerinin optimizasyonunun önemli hale geldiğini kaydetti. In-memory teknolojisine dikkat çeken eş başkanlar, veri kullanımına yeni bir yaklaşım getiren bu teknolojiye ilginin artacağının altını çizdi.

Business ByDesign orta ölçeği adresliyor
Etkinlik kapsamında en çok konuşulan konulardan biri de SAP Business ByDesign çözümü oldu. SAP’nin farklı ölçekte şirketlere açılımı olarak nitelendirilebilecek bazlı bütünleşik yönetim yazılımı, orta ve küçük ölçekli şirketler için tasarlanmış durumda. Platform bu şirketlere yüksek BT yatırımları yapmadan geniş kapsamlı iş uygulamalarından yararlanma olanağı sunmayı hedefliyor.

SAPPHIREEtkinliğe Sybase damgası

Şirketin etkinlikten bir hafta önce Sybase satın almasını açıklanması, etkinliğe de damgasını vurdu. Satın almayla sadece pazar payını büyütmenin değil, şirketi bir adım öteye taşınmasının amaçlandığını Snabe, Sybase’in satın alınmasıyla çözümlerine mobil tarafta kazandıracakları yeteneklere işaret etti. Snabe, “Bu sayede bir numaralı kurumsal mobil çözümler üreticisi olduk. Diğer yandan in memory teknolojisiyle verinin toplanması, depolanması ve analiz edilmesi yöntemleri değişiyor. İnanıyoruz ki; bu deneyim ve Sybase’in bu alanda temsil ettikleri, bize pazarda çok daha güçlü olma olanağı sunacak” dedi.
Dünya çapında şirketlerin siber yapılar üzerinde işlerini gerçek zamanlı yapmaya odaklandıklarını belirten McDermott, bu süreçlerde mobilitenin kritik hale geldiğini, “Yeni masaüstü mobildir” diyerek aktardı. McDermott, “Halihazırda iş uygulamalarında ve analitiğinde bir numarayız. Bu satın alma bize mobilitede bir numara olma pozisyonunu sağlıyor” diyerek Sybase adımının kendileri için önemini vurguladı. Sybase’in analitik kapasitesine işaret eden McDermott, iki şirketin sahip oldukları deneyim ve müşteri portföyüyle sağlanacak sinerjinin altını çizdi. Bu birleşmenin büyüme ve müşteri memnuniyeti odaklı olduğunu belirten McDermott, iki şirketin de kalkınacağı vurgusunu yaptı.
İki şirketin halihazırda işbirliği içinde olduğunu hatırlatan Snabe, güçbirliğiyle mobil tarafta atılacak adımlara değindi. Snabe bu birleşmenin avantajlarının ilk günden itibaren görülmeye başladığının altını çizdi. McDermott ilk olarak CRM uygulamalarının mobil platforma taşınacağını belirtti.
ETİKETLER : Sapphire Now Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN