Bilişim Dünyası 11 TEMMUZ 2010 / 18:00

Satın alma büyümeyi getirdi

Bizitek, Ericsson’un şirketi haline geldikten sonra daha geniş bir coğrafyada kendine pazar bulmaya başladı.
Bir yıl önce gerçekleşen satın almayla Ericsson şirketi olan Bizitek, bu adımın ardından son bir yılda yaşanan gelişmeleri gerçekleştirdiği basın toplantısıyla aktardı. Ericsson Türkiye Genel Müdürü Özgür Tohumcu ve Bizitek Genel Müdürü Murat Şahinoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda ayrıca yeni dönem hedefleri hakkında da bilgi verildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Özgür Tohumcu, telekom dünyasında yaşanan dönüşüme değindi. Son 3,5 yılda hızlanan bu dönüşüm sürecinin donanımdan yazılıma, yazılımdan ise servise geçiş şeklinde gerçekleştiğini ifade eden Tohumcu, Ericsson olarak yazılım ve servis bazlı hizmetlere yöneldiklerini kaydetti. 2005 yılından beri büyütmeye çalıştıkları bir sistem bütünleştirme yapısı olduğunu kaydeden Tohumcu, bu kapsamda çözüm sağlayıcı olarak ekosistemleriyle projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Tohumcu şunları söyledi: “Bizitek bizde olmayan bir alanı tamamladı. Bizitek ile gerek bölgede gerekse dünya çapında projeler gerçekleştiriyoruz” dedi.
Bizitek’in Ericsson şirketi olmasıyla çok farklı bölge ve ülkelerde operasyon kabiliyeti kazandığını vurgulayan Tohumcu, pazarın çok büyük olduğunu; Bizitek’in bu pazarda çok daha geniş kapsamda çalışmalarını yürütür hale geldiğini kaydetti.
Tohumcu, Ericsson’un Bizitek’i konumlandırdığı BAE, Mısır, İsrail ve diğer bölge ülkelerindeki projelerinin bundan sonraki dönemde artarak devam edeceğini kaydetti.

Ciro ve ekip büyüyor
On yıllık geçmişlerine değinen Murat Şahinoğlu, satın almanın ardından son bir yılda çok hareketli bir dönem yaşadıklarını kaydetti. “Gerek yerel gerekse küresel boyutta üstlendiğimiz roller bizi çok heyecanlandırıyor” diyen Şahinoğlu, Haziran 2010 itibari ile cirolarında yüzde 60 artış yaşandığını belirtti. Bizitek’in 2010 yıl sonu hedefi ise yüzde 65’in üzerinde bir büyümeyi yakalamak. Şirketin satın almanın ardından istihdam ettiği insan kaynağını artırdığını belirten Şahinoğlu, 2009 yılı sonunda 96 kişi olan ekiplerinin Haziran 2010 itibariyle 117 kişi olduğunu söyledi. Şahinoğlu, yıl sonuna kadar 20 kişinin daha ekibe katılmasının öngörüldüğünü söyledi.
Konuşmasında yazılım endüstrisi eğilimlerine değinen Şahinoğlu, Telco 2.0 kavramına değindi. Şahinoğlu operatörlerin platformlarını açık ve standart hale getirerek üçüncü parti organizasyonlara açtığını söyledi. Bizitek, CRM, sipariş yönetimi ve orta katman uygulamaları alanındaki yetkinliklerini Ericsson’un dünya çapındaki birçok projesinde kullanmaya odaklanıyor. Bizitek, Ericsson’un Ortadoğu pazarında yürüttüğü projelere dahil olmasının yanı sıra Kuzey ve Güney Amerika’nın önde gelen telekom operatörleri için de çalışmalar gerçekleştiriyor.
ETİKETLER : Sayı:779

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics