Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2011 / 16:47

Savunmada büyüyen ‘yerli katkı’

Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Deniz Kuvvetleri’nin Gölcük Tersanesi’nde inşa edilecek olan Türkiye’nin ilk ‘Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli Yeni Tip Denizaltıları’ projesi için stratejik tedarikçilerden biri oldu. Savunma sanayinde sualtı akustik sistemleri konusunda proje kapsamında Koç Savunma; sonoboy ve torpido karşı tedbir sistemlerinde dünya lideri Ultra Electronics Sonar Systems ile işbirliği yaptı. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri; Ultra Electronics’ten en gelişmiş torpido karşı tedbir sistemlerini teknoloji transferi yapacak. Böylece Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın ‘yerli katkı’ vizyonuna sadık kalarak, bu yapıyı yüksek milli katkıyla denizaltılarla bütünleştirilecek.
Koç Bilgi Grubu Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, Ultra Electronics ile Türkiye’nin ilk “Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli Yeni Tip Denizaltıları”na Türkiye’nin en yüksek teknolojiye sahip güvenilir ve etkin ilk torpido karşı tedbir sistemini yerleştirileceklerini söyledi. Nalbantoğlu, stratejik tedarikçilerinden biri oldukları projede en yüksek oranda milli katkı kullanıldığını ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:832
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN