Bilişim Dünyası 30 TEMMUZ 2016 / 13:27

Sayfa sayfa baskı almaktan bıkmıyoruz

İş yerlerindeki dijitalleşme oranlarını ve dijital dönüşümün önündeki engelleri araştıran Xerox’un raporuna göre, iş süreçlerinin yüzde 55’i hala kağıt belgeler üzerinden gerçekleşiyor. Xerox; Amerika, Kanada, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ta şirketlerin BT departmanlarından 600 yetkili ile görüşerek iş yerlerindeki kağıt kullanım oranlarını ele alan bir araştırma yaptı. Elde edilen sonuçlara göre, şirketlerin yüzde 37’si mevcut bir sosyal medya stratejisine sahip değil, yüzde 40’ı ise mobil çalışma çözümlerini henüz iş süreçlerine entegre etmiş değil. Şirketlerin yüzde 45’i ise iş ve sektör analizlerinde büyük veriden faydalanmıyor.
 
Yapılacak çok iş var ama… 
Araştırmaya katılanların yüzde 71’i iş süreçleri otomasyonunu sağlamanın planları arasında bulunduğunu; ancak bunu henüz gerçekleştirmediklerini belirtirken, katılımcıların 3’te 2’si iki yıl içinde dijital şirketlerde çalışıyor olacaklarını ve kağıt dokümanlara dayalı iş süreçlerinin yüzde 10’un altında kalacağını öngörüyor. Kağıt bazlı iş süreçlerinin en yaygın olduğu alan ise finans sektörü.
Günümüzde çoğu doküman bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlar gibi cihazlarda oluşturuluyor. Bu cihazlar aynı zamanda yüksek depolama alanlarına ve paylaşım imkanlarına sahip. Oysa tüm bu özelliklere rağmen, oluşturulan dokümanların önemli bir miktarının baskısı alınıyor. Buna karşılık, baskı analiz araçlarının kullanılması ile dijital dönüşüme katkı sağlayacak çözümler ortaya çıkarılabilir ve gereksiz baskı işlemlerinin önüne geçilebilir.
Katılımcıların yüzde 45’inin baskı analiz araçlarını neden kullanmadığı da araştırma ile ortaya çıkıyor. Xerox Dijital Alternatifler, Xerox Baskı Farkındalık Aracı gibi bir baskı analiz aracı yalnızca baskı sayısı ve rengini göstermekle kalmıyor, kimin neyi ve neden bastırdığını da ayrıntılı olarak ortaya koyuyor.
 
 
ETİKETLER : Xerox 1082

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics