Bilişim Dünyası 11 TEMMUZ 2010 / 18:00

Sayısal modelleme ile tasarım sürecini yönetmek

Autodesk Güney Avrupa Üretim Direktörü Christian Domange ile Türkiye pazarını konuştuk.

Tasarım çözümleri sayesinde üreticiler ürünlerini üretime sokmadan sayısal modelleme yoluyla görüp fikir edinebiliyor, istenen değişiklikleri yapıp ortaya çıkabilecek olası sorunlar baştan çözülebiliyor. Bu da esneklik, zaman ve maliyet tasarrufunu beraberinde getiriyor.

Üretim, altyapı, inşaat, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu tasarım ve görselleştirme yazılımları geliştirme konusunda pazarının önemli şirketlerinden biri Autodesk. Autodesk’in güçlü olduğu bölgelerden biri olan, Türkiye’nin de dahil olduğu Güney Avrupa bölgesinin üretim direktörü Christian Domange geçtiğimiz hafta iş ortakları ve büyük çaplı müşterileriyle biraraya gelmek için İstanbul’daydı. Türkiye pazarını da iyi tanıyan Autodesk Güney Avrupa Üretim Direktörü Christian Domange ile hem Autodesk teknolojilerini hem de Türkiye pazarını konuştuk.
Autodesk’in çözümlerinin, kapsamlı sayısal modellemeler geliştirerek üretecek ürünleri ellerine almadan önce tecrübe etmelerine yardımcı olduğunu anlatan Domange, bunun hem maliyet hem de zaman tasarrufu yarattığını ifade etti. Domange, “Amacımız, tasarımcıların ürünü üretmeden önce nasıl çalışacağını veya nerelerde risk olduğunu anlamalarını ve analiz etmelerini sağlayarak maliyetleri düşürmeye ve çalışma esnekliği elde etmelerine yardımcı olmak. Ürün üretmede farklı gruplar farklı işleri eşzamanlı yapar. Onların birlikte çalışmaları, iş akışları önemlidir, bunun için de iletişim içinde olmaları gerekir. Autodesk çözümleri işte farklı grupların bir arada çalışmasını ve bilgi paylaşmasını sağlıyor. Hepsi bütünleşik çalışarak veri paylaşımı ve analizi yapabilecek kapasiteye sahip. Çözümlerimiz sayesinde üreticiler ürünü daha üretmeden satabiliyor veya TV reklamını bile yapabiliyor. Bu üreticiye  büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca sorun yaşanacaksa önceden görüp çözmenize yarıyor. Ürünü elinize aldığınızda problemi fark ederseniz, onu değiştirmek için çok geçtir” dedi.

Şirket satın almalarıyla portföy zenginleşti
Son dönemde birçok yeni şirketi alarak büyümelerini sürdürdüklerine değinen Domange, Autodesk çözüm ailesinin genişlediğini belirtti. Her endüstri için çözümleri ayırdıklarını,  ihtiyaçlara yönelik 2 ve 3 boyutlu çözümler sunduklarını söyleyen Domange, şöyle konuştu: “ Portföyümüz çok geniş. Rekabette en önemli avantajımız da bu. Bu zenginleşmede son dönemdeki şirket satın almaları faydalı oldu. 3 boyutlu alanında büyümeyi hedefliyoruz. Ama dünya sadece 3 boyuttan da oluşmuyor tabii, tasarım yapanların bir kısmı 2 boyutta çalışıyor. Onlara da ayrı çözüm sunabiliyoruz. Hem iki boyutlu hem üç boyutlu, uçtan uca çözüm sağlayabilecek bir ürün portföyümüz var.”

domange“Anadolu şehirlerinde de büyük potansiyel var”

Güney Avrupa’nın Autodesk için en büyük ve önemli bölgelerden bir tanesi olduğuna değinen Domange, Türkiye’yi de bu bölgedeki kilit ülkelerden biri olarak gösterdi. Türkiye’de çok büyük bir büyüme potansiyeli gördüklerini anlatan Domange, “Çünkü her şeyden önce Türkiye büyük bir üretim ülkesi. Şu anda müşterilerimiz ağırlıkla İstanbul,
Ankara, İzmir ve Bursa’da. Ama buralarla sınırlı değiliz, coğrafi olarak daha genişlemeyi istiyoruz çünkü Türkiye’nin diğer bölgelerinde; Eskişehir, Konya, Antalya ve Gaziantep’te daha güçlenmeyi hedefliyoruz. Türkiye’deki ekibimiz de büyüyor. Autodesk, işlerini kanal ve iş ortakları üstünden götüren bir şirkettir. Kanalı geliştirmek için çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:779
YORUMLAR
Shoonsork 09 AĞUSTOS 2011 / 06:08 0 0
Çeşitli düz ekran TV'ler karşılaştırarak iseniz, bir dizi farklı seçenekler ile bombardıman haline gelebilir. Düz panel televizyon monitörü , en iyi olduğu pek çok tartışma olmakla birlikte, LCD TV , hızlı bir şekilde ön koşucu hale gelmektedir. LCD'ler küçük piksel likit kristaller tarafından üretilen teknolojiler kullanır.
tv lcd 42

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics