Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2012 / 15:19

Sayısal pazarlamanın kahramanları 8 haftada yetişiyor

Geçtiğimiz yıl düzenlediği sayısal pazarlama eğitimleriyle adını duyuran Dijital Akademi, “Digital Hero” programı ile diğer pazarlama eğitimlerinden farklılaşıyor. Kapsamlı ve uzun bir program olan “Digital Hero”nun detaylarını Dijital Akademi’nin kurucusu Volkan İnanç’la konuştuk.

Volkan İnanç’ın belirttiğine göre, 2011 yılından beri 3 konu üzerine eğitimler düzenleyen Digital Akademi, eğitimlerini üniversitelerde genelde hafta sonları yapıyor.  İnanç, “Sektörde eğitimler ve seminerler genelde “bildiklerimizi hatırlayalım” düşüncesiyle daha yüzeysel veriliyor, bizim temel hedefimiz ise işlenen konuyu derinlemesine öğretmek” diyerek eğitimin geniş kapsamının altını çiziyor.
İnanç Dijital Akademi’nin kuruluş öyküsünü ve amacını ise şöyle anlatıyor: “Değişim Grup’a ait 8 farklı markamız var. Dijital Akademi’yi kurarken, öncelikli hedefimiz kar etmek değildi. Dijital Akademi bizim için stratejik bir adımdı; piyasanın ve dolayısı ile bizim buna ihtiyacımız vardı. Sektörümüzde büyük ölçüde yetkin insan kaynağı sıkıntısı var; arz talebi karşılamıyor. Bu uçurum sektördeki herkese zarar veriyor. Akademinin amacı öncelikle bu problemi gidermek. Diğer yandan konuya yabancı müşteri, sektörün büyümesini engelliyor. Özetle özellikle bu dönemde, pazarı bu şekilde düzenleyen veya dengeleyen bizim gibi kurumlara ihtiyaç var.
Eğitimin adının neden Digital Hero olduğunu sorduğumuz İnanç, “Verdiğimiz eğitim çok değerli ve kapsamlı bir eğitim. Eğitimi alan kişiler sayısal pazarlamanın tüm dikeylerini 16 günde, yirmiden fazla eğitmenden derinlemesine öğreneceği için adeta bir kahraman olacaklar. Bu yüzden bu ismi kullandık” yanıtını veriyor.
İnanç programın kapsamı ile ilgili ise şu detayları paylaşıyor: “Toplam 8 haftada, 16 gün süren 96 saatlik eğitim programı, konu olarak tüm dikeyleri kapsıyor ve bu ölçüde kapsamlı bir eğitim Türkiye’de henüz yok. Konu olarak, web sitesi yapımı, ajans işleyişi, arama motoru pazarlama (SEM), sosyal medya pazarlama, e-ticaret, mobil pazarlama, e-posta pazarlama, bağlantılı pazarlama, sayısal medya satın alma ve planlama, web sitesi kullanılabilirliği, hukuk ve girişimcilik konuları ele alınacak. Programa Bilginet, Rabarba, C-Section, MoreClick, Klinik, VenividiSEO, Reklamstore, Arpanet ve Tunada gibi sektörün önemli şirketleri destek veriyor. Eğitim süresince yirmiden fazla eğitmen ve konuklar eğitime katılacak. Eğitim sonunda katılımcılara Dijital Akademi tarafından sertifika verilecek.”
Digital Hero’nun hedef kitlesi oldukça geniş. İnanç, “Şirketlerde kendini yetiştirmek isteyen profesyonellerden tutunda, şirket sahiplerine kadar pazarlamanın ucundan bir şekilde tutan herkes eğitimlerimize katılabilir. Ayrıca yeni mezunlar ve özgeçmişini zenginleştirmek isteyenler için de programımız güzel bir fırsat. Katılımcılarımız arasında ürünlerini çevrimiçi olarak pazarlamak isteyen ancak bu konuda yeterli bilgisi olmayan bir şirket sahibi de var, yüksek lisans yapmış ancak iş tecrübesi olmadığı için işe kabul edilmeyen kişiler de var” diyor.
Programın uzunluğunun devam oranını nasıl etkilediğini sorduğumuzda ise İnanç, ”Programın tümüne devam etmek sabır istiyor. Ancak biz burada lisans eğitiminde belki de 1-2 yılda verilecek bir eğitimi sıkıştırarak kısa bir sürede, örnekler ve çalıştaylarla zenginleştirerek veriyoruz. Bu eğitimin sonunda katılımcılar çok değerli bilgilerle donanarak, kısa sürede iş buluyorlar. Bunun için katılımcıların çaba sarf etmesi şart” yanıtını veriyor.
İnanç’ın belirttiğine göre, programı yoğun olan, işinden dolayı seyahat etmesi gereken kişilere ücretsiz ders tekrarı imkanı sunuluyor. Bu dönem dört kez tekrar edecek olan programda katılımcılara katılamadıkları derslere bir sonraki dönemde ücretsiz alma şansı veriliyor.
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics