Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:12

Sayısal uçurum giderek kapanıyor

Huawei olarak 2002 yılında Ankara’da ilk ofisimizi açtığımızdan beri 12 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Bu süre boyunca genişbant altyapısının yaygınlaşması, mobil penetrasyonun artması, 3G servisinin hizmete girmesi ve evrensel hizmet projesinin hayata geçmesi gibi gelişmeleri yakından izledik.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang

Türkiye’de bilgi teknolojileri sektörünün gelişimi sürecinde ülke için önemli birçok projede yer aldık. Özellikle de sayısal uçurumun kapatılması adına kamu ve kurumların sayısal teknolojilerle donatılması ve Türkiye’nin ücra köşelerinde yaşayan vatandaşların internet erişiminin sağlanması konusuna büyük önem verdik.

 

Bugün operatörler, kurumlar ve tüketiciler Türkiye’nin her yerinde Huawei ürün ve çözümlerini kullanıyor. Türkiye’de sayısal gelişimin her adımında teknoloji ve çözümlerimizle yer almaktan, Türkiye’nin 2023 vizyonunun gerçeğe dönüşmesine Ar-Ge yatırımımızla destek vermekten, Türkiye’deki genç mühendislerin ve Türk yazılım endüstrisinin gelişimine bilgi birikimimizle katkıda bulunmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Tüm bu süreç boyunca BThaber bizim sesimiz oldu. BThaber’in nitelikli erişimi, uzman kadrosu ve deneyimli ekibi sayesinde çabalarımız takdir gördü, mesajlarımız doğru kişilere ulaştı, çözümlerimiz daha geniş kitlelerle buluştu. Türkiye’deki bilgi ve iletişim teknolojileri ekosisteminin bir parçası olarak, bilgi ve iletişim teknolojileri kavramının anlaşılmasına ve yaygınlaşmasına yönelik tüm çabalarınız için sektörümüz adına sizlere minnettarız.

BThaber’in 1.000’inci sayısını tebrik ediyor ve yayın hayatı boyunca bu başarıda pay sahibi olan tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyorum ki Türkiye’de bilişim sektörünün gelişimi adına gösterdiğiniz çabalar daha nice 10 yıllar boyunca sürecektir.

 

 
ETİKETLER : 1000