Bilişim Dünyası 13 ARALIK 2013 / 10:12

Sayısal yayın okurları arttı

Adobe, Adobe Digital Publishing Suite (DPS) Programı’nın, sayısal dergilerde döngü büyümesine neden olduğunu ve sayısal okur sayısını ciddi şekilde artırdığını açıkladı. Adobe DPS'in yaklaşık 3 yıl önceki lansmanından bu yana, mobil cihazlara 150 milyondan fazla sayısal yayın indirildiğini kaydeden Adobe yetkilileri, son 1 yıl içerisinde, yayıncıların 2012 yılına kıyasla 3 kattan daha fazla sayısal baskı okuyucusu kazandığını belirtti.

Adobe’nin verilerine göre, okuyucuların sayısal dergilerle daha çok ilgilendiği; abonelerin her ay DOS sayısal sayılarına ortalamada 50 dakika ayırdığını gösteriyor. Bu hızı kullanan Adobe, DPS kullanılarak oluşturulan sayısal dergilerin ulaştığı noktaları maksimize etmek amacıyla, 2014'ün ilk çeyreğinde ücretsiz lisansla birlikte sayısal dergilere özel. folio formatı için geliştirdikleri teknik özellikleri yayınlayacak. Bu sayede, sayısal yayınların kabul görmesi hızlanacak; gazete bayilerinin DPS kullanılarak hayata geçirdikleri sayısal dergileri sergilemesini sağlayan kendi görüntüleme uygulamalarını oluşturmaları gündeme gelecek.

Okuyucunun katılımı sağlanıyor

DPS dergi uygulamalarının içinde bulunan tüketici pazarlama araçları, okuyucu artışını desteklerken; her sayı için özelleştirilebiliyor. Özellikleri arasında yayınlanan makalelerin Facebook, Twitter ve Pinterest gibi büyük sosyal ağlarda paylaşılması, her bir makale veya tam sayılar için ücretsiz ön izleme özelliği ve okuyucuları yeni içerik hakkında bilgilendiren anlık özel bildirimler bulunuyor. Bu araçlar keşifleri arttırarak, içeriğe hemen erişimi sağlıyor ve satın alma tekliflerini yerleştirerek yeni okuyucular kazandırıyor, diğer yandan yayıncıların içerik satışlarını arttırıyor.

Adobe, yayıncıların, okuyucuda farkındalığı arttırma, veri toplama, optimum fiyatlandırma ve abonelik tekliflerini belirleme ve nihayetinde okuyucu ve satın alma dönüşümünü maksimuma çevirmeleri için DPS özelliklerinden faydalanmaları için bir en doğru uygulamalar rehberi de yayınladı. DPS, çalışanları ve müşterilerine özel güzel uygulama deneyimleri sağlamak isteyen şirketler ve eğitim kuruluşları tarafından da kullanılıyor.
ETİKETLER : Adobe

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics