Bilişim Dünyası 25 ŞUBAT 2013 / 08:14

ScanSnap ailesinin yeni üyesi ix500 mobil yaşamla bütünleşiyor

Fujitsu yeni ScanSnap ailesine ait ix500’ü duyurdu. Dahili kablosuz ağ bağlantısı özelliği sayesinde doğrudan akıllı telefonlar ve tablet üzerinden kullanılabilen ix500, kartvizitten A3 boyutundaki dokümana kadar tarama yapabiliyor. Dakikada 50 görseli tarayabilen cihaz, arayüz tasarımı ve tek tuşla tarama özelliği ile kolay kullanıma sahip. ix500 ile iki tarafı da hızla taranabilen dokümanı aranabilir PDF olarak kaydedebilmenin yanı sıra kablosuz ağa bağlanma özelliği sayesinde dokümanlar doğrudan tablet veya akıllı telefonlara gönderilebiliyor.
iOS işletim sistemi kullanan iPhone, iPod, iPad’lere de kablosuz ağlar aracılığı ile bağlanabilen ix500,  Googledocs, Evernote, Salesforce, Microsoft SharePoint, Dropbox, Sugarsync uygulamalarına bağlanarak dokümanlarını iletebilme imkânını kullanıcıya sunuyor.
ScanSnap ix500’ün diğer özellikleri arasında yer alan dokümanların kategorizasyonunu sağlayan ScanSnap Organizer uygulaması rastgale bir klasöre attığınız dokümanı bulmayı kolaylaştırıyor.
ix500’de kartvizit taraması için kullanılan Cardminder taranılan kartvizit üzerindeki bilgileri otomatik olarak tanıyarak, adres defterine kişiyi tek tuşla kaydediyor.
Taranılan belgeleri Abby Finer Reader ile Word, Excel veya Powerpoint belgesine ya da aranabilir PDF haline çevirebilen tarayıcı, üzerinde tablolar ve içerisinde rakamlar yazılı bir doküman doğrudan Excel’e taradığında tüm tablo yapılarının ve içerisindeki rakamlar bozulmadan görülebiliyor veya grafik şekiller ve yazılar olan bir doküman, doğrudan Powerpoint veya Word’e taranabiliyor.
ix500 ile ücretsiz kullanılabilen Adobe Acrobat X Standard ile de PDF formatındaki dokümanlar istenildiği gibi oluşturabiliyor veya düzenlenebiliyor.
ETİKETLER : Sayı:910

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics