Bilişim Dünyası 08 ARALIK 2014 / 09:51

Seagate’in Türkiye distribütörü Vitel

Vitel, veri depolama alanında küresel bazda faaliyet gösteren Seagate’in Türkiye distribütörü oldu. Anlaşma kapsamında Seagate’in Business NAS, E-Vault, Object Storage ve High Performance Computing Storage ürünleri Vitel tarafından satılacak. Seagate kurumsal veri depolama ürünlerini Türkiye pazarında yaygınlaştırmayı hedefleyen Vitel, çözüm ortaklarına her türlü satış öncesi ve sonrası desteği sunmayı planlıyor.

Vitel tarafından Türkiye pazarına sunulacak, güçlü performanslı Seagate Business NAS çözümleri, 1U genişliğinde 8 adet disk yuvasına sahip tek marka ve 32 TB RAW kapasite sunuyor. Business NAS çözümleri EVault yazılımı ile bütünleşik çalışma özelliğine de sahip.

Seagate’in 2007 yılında satın aldığı EVault’un en büyük avantajı yedeklemeyi hem yerelde hem bulutta hem de melez olarak sunabilmesi.

Sınırsız ölçeklenme imkanı var

Tek noktadan kontrol imkanı sağlayan ürün ISP’ler, holdingler ve veri merkezleri tarafından tercih ediliyor. Kolay kullanımlı, merkezi web arayüzlü bir yönetim yapısına sahip olan EVault 1TB’dan petabayt seviyelerine kadar ölçeklenebiliyor. Seagate’in Object Storage ürünleri, I/O sayısının yoğun olmadığı mp3, JPEG, WAV gibi dosyaların tutulduğu ve arşivlendiği ortamlar için uygun bir çözüm ve sınırsız ölçeklenme imkanı sunuyor.

High Performance Computing (HPC) Storage ürünleri ise Ar-Ge merkezleri için uygun bir çözüm ve saniyede 1 TB "Sürekli" veri transferi kapasitesi sunarken, rakiplere göre yüzde 45 daha az enerji ile çalışıyor.
ETİKETLER : 999

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics