Bilişim Dünyası 27 OCAK 2014 / 08:12

Seagate taşınabilir cihazlara el atıyor

Sürekli artan taşınabilir cihaz kullanıma göre ürünlerini şekillendiren şirket, geliştirdiği yazılımıyla yedeklemeyi kolaylaştırıyor.

Mobil cihazların yedeğini almak sıradan bir işlem haline geliyor. Birçoğumuz bu işlem için gerekli dosyaları düzenli şekilde yedeklemekte zorlanabiliyor. Backup Plus ailesine “Mobile Backup” uygulamasını dahil eden Seagate, iOS ve Android cihazların yedeklenmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca Dropbox ya da Google Drive gibi bulut hizmetlerine de bu yazılım üzerinden doğrudan erişim sağlanabiliyor.
Akıllı telefonlardaki tüm fotoğraflar, videolar, dokümanlar ağ üzerinden yedeklenebiliyor. Bununla birlikte yazılım üzerinden dosyalar aktarıldığı için yeniden formatlamaya gerek duyulmadan Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapılabiliyor.

Dashboard ile sosyal medya hesapları da yedekte
Depolama donanımları üreticisi Seagate’in yazılım alanındaki atılımları rakiplerine karşı farklılaşmasını sağlıyor. Birinci nesil Backup Plus ürünlerinde de bulunan Dashboard yazılımı, yedeklemede yeni nesil eğilimlere çözüm sunuyor.
Sosyal ağlar üzerinde yer alan hesapların içeriklerinin yedeği diske tek bir tık ile kaydedilebilirken, dosyalar karışmıyor ve dokümanlar sınıflandırılabiliyor. Bununla birlikte diskteki veriler de sosyal medya hesaplarına yüklenebiliyor. Bu yedeklemeler önceden belirlenerek istenen tarih ve saatte gerçekleştirilebiliyor.

İşletmelere özel NAS
U raf formundaki çözümlerinde merkezi yedekleme, data koruma ve uzaktan erişim kontrolü özellikleri sunan Seagate, bu kategoride 8 Bay Rackmount NAS ve 4 Bay Rackmount NAS olmak üzere işletmenin büyüklüğüne göre alternatifler veriyor. Alternatifler işletmelerin büyüklüğüne göre 4 ila 32 terabaytlık modeller arasında değişiyor.
ETİKETLER : Sayı:956

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics