Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2015 / 09:40

Seçmen, anliksecim.com’da

Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te faaliyet gösteren ve sosyal medya analiz yazılımları geliştiren Mantis, 2015 Genel Seçimleri’nin sosyal medyadaki yansımalarını www.anliksecim.com web sitesinden yayınlıyor.

“İlk duyan siz olun”, sloganıyla yayın yapan site, genel seçimlerle ilgili olarak seçmenlerin sosyal medyadaki görüşlerini ve partilerin seçim kampanyalarının etkilerini tek bir ekrandan anlık olarak sunuyor. Ziyaretçiler hem seçimlerle ilgili popüler mesajları hem de partilerin sosyal medyadaki yarışını anliksecim.com üzerinden izleyebiliyorlar. Seçim sonuçlarına benzer bir şekilde, hangi ilde hangi partinin daha çok konuşulduğunu gösteren Türkiye haritası ve partilerin saatlik, günlük, haftalık ve aylık popülaritesinin görülebildiği sitede seçimlerle ilgili mesajları paylaşan ve toplumu etkileme gücüne sahip önemli kullanıcılar da grafikleriyle görüntülenebiliyor.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN