Bilişim Dünyası 20 ŞUBAT 2016 / 15:01

Securitas Türkiye Güvenlik Metodolojisi oluşturuldu

Securitas Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, 2015 yılında 4 Milyon TL’lik teknoloji yatırımı yaptıklarını kaydederek 2016’da da yatırımlarını artırarak devam ettireceklerine dikkat çekti.

2016 yılında Securitas Güvenlik ve İştirakleri olarak, cirolarını yüzde 23 düzeyinde artırıp 460 Milyon TL rakamını aşmayı hedeflediklerinin altını çizerek konuşmasına başlayan Murat Kösereisoğlu, güvenlik sektöründe de yüzde 20 gibi bir ciro büyümesi öngördüklerini aktardı. Kösereisoğlu, şirket olarak teknolojiye büyük önem verdiklerini vurgulayarak “2015 yılını, projelerimizi ‘Entegre Güvenlik Çözümleri’ne dönüştürmek için yaklaşık 4 Milyon TL’lik bir teknoloji yatırımıyla tamamladık. 2016’da da bu rakamın artarak devam etmesini planlamaktayız.  2016 için yeni bir yol haritası oluşturduk. Hedeflerimiz arasında; 2020’de idari kadroda 500 kişi, sahada 20 bin çalışanımızın olması da bulunuyor. 8 bölge müdürlüğümüzün sayısının 12’ye ulaşmasını, ‘insan ve teknoloji’nin bir arada verildiği hizmetlerimizde ciroda yüzde 11 artış sağlamak istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.
 
Güvenlik teknolojilerine hâkim insan kaynağı oluşturmaya devam edeceğiz
“Securitas olarak ortak bir amaçla, ortak bir strateji ve ortak bir bakış açısıyla başarının devamlılığının sağlandığına inanıyoruz” ifadesini kullanan Kösereisoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sebeple belirli dönemleri kapsayan yol haritalarımız bize yol göstermekte yardımcı oluyor. Her birinin amacı; başarımızın, markamızın sürdürülebilirliği ve en iyi olmaya devam etmek. Strateji, hedef, vizyon bizim için yeni değil ama her yol haritasında biraz daha ileri ve uzağa gidebilmek için hem sektörün hem de Securitas’ın ihtiyaçları doğrultusunda yenilikler yapıyoruz. 2016-2020 yol haritamızı hazırlarken; insan, bilgi ve teknolojiyi bir potada topladık. Hangi kaynaklarla, nasıl bir stratejiyle ve ne zaman yapacağımızı planladık. Alanında uzman çalışanlarla hizmet kalitesini daha da artırmayı hedefliyoruz.  Farklı yetkinliklerle yeni iş alanları yaratacağız. Sunduğumuz hizmetin içerisine son yıllarda entegre olmuş olan teknolojinin daha geniş alanlarda hayata geçmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda güvenlik teknolojilerine hakim insan kaynağı oluşturmaya devam edeceğiz.”
 
Yol haritası: Farklı, verimli ve sürdürülebilir olmak
Güvenlikte bilgi lideri misyonları doğrultusunda, bilgiyi, hizmeti üretmek için gereken tüm alanlarda derinleşerek kullanmaya devam edeceklerini söyleyen Kösereisoğlu, “Bilginin, hizmetin tasarlanması, sunulması ve kontrolünde temel bir unsur olması nedeniyle Securitas Türkiye, Güvenlik Metodolojisi’ni oluşturduk” dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bilgi teknolojileri, Securitas’ın idari yapısının verimliliğini yükseltmek amacıyla da kullanılıyor. İş ortaklarımız için hizmette farklılık yaratmak, maliyeti düşürmek ve riski minimize etmek amacıyla kullanılan ‘Güvenlik Teknolojisi’ne yönelik çalışmalarımız devam edecek. İnsan, bilgi ve teknolojiye yönelik belirlediğimiz yol haritamızda önemli nokta; ortaya koyduklarımızın farklı, verimli ve sürdürülebilir olması. Farklı çözümleri üreterek insan, bilgi ve teknoloji elementlerini, kaynaklarını verimli kılarak iş ortaklarımıza sunduğumuz hizmette de verimlilik hedefliyoruz. Bu da Securitas markasının, kalitesinin sürdürülebilirliğine etki ediyor.”
 
Doğru tasarımla etkin çözüm üretmek hedefleniyor
‘Güvenlik Metodolojisi’ ile ilgili daha detaylı bilgi veren Murat Kösereisoğlu, “İş ortaklarımıza ‘verimli’ ve ‘sürdürülebilir’ güvenlik hizmeti sunarak, doğru tasarımla etkin çözüm üreterek, aramızda ortak bir yaklaşım yaratarak ve katma değeri yükselterek sektörümüzde farklı olmayı hedefledik. 4 sene önce, KT6+1 modelimizi geliştirdik: Kabuller, tehditler, kurallar, fiziki tedbirler, elektronik tedbirler, insan kaynağı, uzaktan izleme, gözetim ve kontrol hizmetleri ve düzenli gözden geçirmeler. Bu güvenlik modelimizi; Mevcut Durum Analizi, Risk Değerlendirmesi, Çözümler, Uygulama ve Kalite Kontrol adımlarından oluşturduk” açıklamasını yaptı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics