Bilişim Dünyası 06 HAZİRAN 2011 / 20:52

Sedna, Intermec’in Türkiye dağıtıcısı oldu

Sedna, OT/VT sektörüne yönelik ürün ve çözümler konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden ABD’li Intermec’in Türkiye dağıtıcılığını aldı.

Amaç Intermec ürünlerinin pazar payını Sedna’nın kanaldaki tecrübesi ile artırmak.
Sedna, OT/VT sektörüne yönelik ürün ve çözümler konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden ABD’li Intermec’in Türkiye dağıtıcılığını aldı. Söz konusu anlaşmaya yönelik imza töreni 25 Mayıs tarihinde Grand Hyatt Istanbul Oteli’nde gerçekleştirildi.
Törende Sedna adına konuşan Genel Müdür Daron Ermen, şunları söyledi: “Sedna olarak 2006 yılında faaliyete geçen genç bir şirket olmamıza rağmen çok önemli bir yol kat ettik. Bugün itibariyle katma değerli dağıtıcılık yaptığımız OT/VT, POS ve RFID pazarında etkili bir marka olmayı başardık. 1500’ü aşkın çözüm ortağımızın da gücünü arkamızda hissederek, önümüzdeki yıllarda daha büyük hedeflere doğru yol alacağız. 2011 yılı için de iyimseriz. Bu yıldan itibaren Doğu Avrupa başta olmak üzere dış ticarete daha da önem vereceğiz, yatay ve dikey büyüme hedefleri doğrultusunda bölgesel şirketlerin satın alınması dahil birçok planı değerlendireceğiz.”
Intermec Doğu Avrupa ve Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Erdwin van Turenhou, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu ve Sedna ile yapacakları işbirliğinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Sedna’nın sadece bayi kanalına satış yaptığını ve iş ortakları arasında başlıca sistem bütünleştiriciler, çözüm ortakları ve yazılım şirketlerinin bulunduğunu belirten van Turenhout Sedna’nın ayrıca teknik eğitimler, uygulama ve donanım seminerleri, proje yönetimi, iş geliştirme ve danışmanlık gibi çeşitli katma değerli hizmetler de sunduğunu söyledi. Intermec Doğu Avrupa ve Akdeniz Bölgesi Kanal Müdürü Hakan İkiz ise Türkiye’de OT/VT ürünleri dağıtımı konusunda tecrübeli ve başarılı bir şirket olan Sedna ile işbirliğine başladıklarını dile getirerek “Amacımız Intermec ürünlerinin bilinirliğini ve pazar payını, Sedna’nın kanaldaki tecrübesi ile artırmak olacak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics