Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2013 / 08:09

Sektörde bilinirliğimiz yaptığımız işle orantılı değil

Metin Türk, Genel Müdürü olduğu Docuart şirketinin 1996 yılından bugüne değin Türkiye’nin önde gelen kurumsal çözümler üreten yüzde 100 Türk sermayeli bilgi teknolojisi şirketi olduğunu söyleyerek sektördeki tecrübelerini paylaştı.

Ülkemize özgün yazılımlar kazandırdıklarını dile getiren Metin Türk, merkez ofisleri Ankara’da olmak üzere, İstanbul ve Hacettepe Teknokent şubelerinde toplam 115 kişilik uzman personel istihdam ettiklerini kaydetti. Türk, Docuart’ın geçmişi başarılarla dolu, Türkiye’nin 81 ilinde kullanılan birçok kurumsal çözümlere imza atmış bir şirket olduğunu anlatarak verimlilik ve kalite anlayışını sürekli geliştirip uzman kadrolarıyla, sektöre özel ve güvenilir çözümler üretmek misyonuyla hareket ettiklerini vurguladı. Metin Türk, kalite anlayışlarını ve hizmetlerini şu şekilde aktardı: “Docuart, kaliteyi sağlamak için hizmette standartlara uygunluğu ve kalitede sürekliliği, doğru, çabuk ve güvenilir hizmetin ilk defada verilmesini, Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanmasında sürekli iyileştirmenin sağlanmasını, personele sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının ve sürekli eğitim olanaklarının temin edilmesini kendisine amaç edinmiş bir şirket. Kurulum, periyodik bakım, zaman tanımlı bakım, yerinde destek, montaj-kurulum-altyapı, bütünleşik çözümler, eleman kiralama, eğitim, servis-büro danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Sektörde bilinirliğimiz yaptığımız işle orantılı değil” dedi.
Doğalgaz Bilgi Sistemi’nden araç takip çözümlerine
Elektronik doküman yönetim sistemleri çözümlerinden bahseden Türk, hızlı arama motoruyla istenen kriterlere uygun olarak yetki bazlı arama yapılabileceğinin ve personel motivasyonunun artmasının sağlanacağının altını çizdi ve Docuart Kiosk Tabanlı Kent Bilgi Sistemi’nin faydalarıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Çağdaş bir kentli olarak, belediyeye olan borcunuzu, imar bilgilerini ‘kiosk’lardan öğrenebilir, hesap özeti çıktısı alabilirsiniz. Gitmek istediğiniz bölgenin adını seçtiğinizde, ‘kiosk’ size o bölgeye gitmek için güzergah alternatiflerini harita üzerinde sunar. Kentsel haberleri de yine bu ‘kiosk’lardan öğrenebilirsiniz.” Doğalgaz Bilgi Sistemi, MEBİS (Mezarlık Bilgi Sistemi), Araç Takip ve Yönetim Sistemi çözümlerini de anlatan Metin Türk, bütünleşik çalışan Doğalgaz Bilgi Sistemi’nin Coğrafi Bilgi Sistemi üzerine inşa edildiğini belirtti. Sistemin, Türkiye’de halen birçok gaz dağıtım şirketi tarafından kullanıldığını söyleyen Türk, Docuart tecrübesiyle kullanıcı dostu bir yapıya kavuştuğunu da sözlerine ekledi. Çok kapsamlı yazılım hizmetleri ve sertifikalarından bahseden Türk, tamamlanmış pek çok proje arasında; TTNet İstanbul’un iletişim altyapısını, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Karayolları Bilgi Sistemi ile Türkiye çapında yol bilgi sistemi oluşturulmasını, TCDD’nın servis büro hizmetini, Türk Telekom’un Java ile web tabanlı doküman yönetim sistemi ve arşivini saydı. Metin Türk, Botaş, Çinigaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Selçukgaz, Ulaştırma Bakanlığı, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile devam etmekte olan projeleri olduğunu da kaydetti.

Callart ve Artbil
Docuart’ın yanı sıra Callart ve Artbil’i de anlatan Türk, şirketler hakkında şu açıklamaları yaptı: “Callart, İzmir’de kuruldu. Çağrı merkezimizde, müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak fırsatlara ulaşmaları için hız, sadelik ve güvenle hareket ediyoruz. Sektöre yenilikçi, hırslı ve rekabetçi bir yapıyla yeni bir soluk getirmeyi planlıyoruz. Şirketimizi değerli kılan en önemli kaynağın insan olduğunu biliyor ve yatırımlarımızı da bu yönde şekillendiriyoruz.
Müşteri şikayetlerini; müşteri memnuniyetini ve süreçlerimizi iyileştirmede fırsat olarak değerlendirip şikayete neden olan konunun tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyoruz. Diğer yandan Artbil de, bilişim sektöründe nitelikli personel temini ve istihdamı konusundaki ihtiyaçların giderilmesi maksadıyla insan kaynakları hizmetleri veriyor. 2011 yılında başlayan insan kaynakları hizmetlerimiz kamu ve özel sektör olmak üzere çeşitli kurumlarda çok farklı niteliklerde binden fazla personel istihdamını sağladı.”
Metin Türk, yurtdışına odaklandıklarının altını çizerek kaliteden taviz vermeyerek artık hizmet ağırlıklı çalıştıklarını dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:922

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics