Bilişim Dünyası 18 ARALIK 2012 / 20:00

Self servis iş zekâsı için öneriler

Etkili kararlar alabilmek ve öngörülerde bulunmak isteyen pek çok şirket iş zekâsı uygulamalarından yararlanıyor. Teradata’da görev yapan uzmanlar, şirketlerin BT departmanları ile diğer departmanların uyum içinde çalışmasını sağlayacak self servis iş zekâsı için rehber niteliğinde öneriler sundu.

İş zekâsı şirketlerin iş yapma şeklini değiştirirken, güçlü iş zekâsı uygulamaları sayesinde şirketler mümkün olan en iyi kararları verebilmelerini sağlayan öngörülere erişebiliyorlar.

İş zekâsı uygulamaları başarıya götürse de kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgi ve analitiği sağlama konusundaki taleplerinin BT departmanlarının yeteneklerini aştığını düşünen pek çok şirket, denenmiş uygulamalara dayanan kararlar almaktan kaçınıyor. Veri ambarı alanında dünya lideri Teradata’da görev yapan uzmanlara göre, bu boşluğu doldurmanın yolu self servis iş zekâsı ortamı oluşturmaktan geçiyor. Bu tür bir ortam oluşturan şirketler trendleri, zorlukları ve fırsatları belirleme konularında avantaj elde ettikleri gibi, hızlı tepki verme yeteneklerini geliştirerek önemli bir rekabet avantajı da sağlayabiliyorlar.

Teradata uzmanlarına göre self servis İş zekâsı, BT’ye ortamı izlemek ve gerektiğinde yönetim ve güvenlik ölçütlerini uygulama yeteneği sağlarken, kullanıcılara da bağımsızlığın yanı sıra soruları yanıtlamak ve karar vermek için gereksinim duyulan araçları sağlıyor.
ETİKETLER : BT İş Zekası Teradata

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN