Bilişim Dünyası 29 AĞUSTOS 2010 / 17:45

Sentim deneyimini uluslararası pazara taşıyor

Sentim iç pazarda kazandığı deneyimi uluslararası pazarlara taşıyor.

Bilişim sektörünün köklü kuruluşlarından Sentim, sistem bütünleştirici kimliğiyle iç pazarda sağladığı başarı ve deneyimi dış pazarlara da taşımayı planlıyor. Bunun ilk adım olarak son yıllarda artan petrol fiyatlarıyla beraber önemli bir ekonomik odak haline gelen Suudi Arabistan ve körfez ülkelerini hedef alan Sentim bu pazarda faaliyet göstermek üzere yeni bir şirketin temellerini attı.
Sentimetes adıyla kurulan şirketin temel stratejisi Sentim’in çözüm ortaklarıyla beraber Türkiye’de ürettiği bilişim çözümlerini ve ürünlerini körfez ekonomilerinin hizmetine sunmak ve bu ekonominin yarattığı fırsatları değerlendirmek. Metes Telekom’la ortak bir girişim olarak kurulan şirketin Genel Müdürü ise Erdal Kılıç.
Geniş bir çözüm yelpazesiyle yeni pazara açılan Sentimetes’in hizmetlerini 3 temel başlıkta incelemenin mümkün olduğunu belirten Erdal Kılıç, “Bunlar sırasıyla, ağ çözümleri, iş çözümleri ve BT güvenliği çözümleri. Sentimmetes olarak ağ çözümleri konusunda gücümüzü Sentim’in 20 yılı aşkın zamandan gelen geniş proje deneyiminden alıyoruz. Ağ kurulumu, ağ desteği ve performans analizi çıkarma ağ çözümleri başlığı altında ilk akla gelen hizmetlerimiz” dedi.
Hedef tüm körfez ülkeleri
Sanal sunucular ve depolama aygıtları, web tabanlı konferans altyapıları kurulumu gibi çözümleri de verdiklerini belirten Erdal Kılıç, bu konuda şunları söyledi:
“Bizim iş çözümlerimizin temelinde yazılım üretimi var. Bölgenin şartları ve ekonomisi çerçevesinde müşterilerine özel yazılım çözümleri üretmeyi planlıyoruz. Sentim’in Türkiye’deki iş ortaklarıyla birlikte elde ettikleri çözüm pratiğini de körfez ekonomilerine sunmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede Microsoft kurumsal lisanslama hizmetleri, bakım ve destek hizmetleri, dışkaynak ve proje yönetim hizmetlerini de sunacağız. Ayrıca SAP danışmanlığı, servis ve bakım hizmetlerini de körfez bölgesine sunulacak hizmetlerimiz arasında.
BT güvenlik çözümlerinin de Sentimmetes’in hizmet portföyü içerisinde bulunduğunu kaydeden Kılıç, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Ağ güvenlik çözümlerimiz altında kablosuz bağlantı güvenliği, şirket içi internet güvenliği, yönetim sistemleri ve ağ erişim kontrol sistemleri konularının yanı sıra internet güvenlik çözümleri yer alıyor.”
ETİKETLER : Sayı:786

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics