Bilişim Dünyası 30 ARALIK 2013 / 08:10

SEO için güncel stratejiler geliştiriyoruz

SEO alanında kendi yazılımlarını üreten Türkiye’deki ilk ve tek şirket olan SEOZEO, Bilkent Cyberpark’ın bünyesinde yer alıyor.

Türkiye’nin ilk SEO kaynağı yaratıcısı SEOZEO CEO’su Yiğit Konur, kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti veren şirket olduklarını kaydetti. Konur, “Böylece ilk hedefimize ulaşmış olduk. Bundan sonraki süreçte uzun vadeli en büyük hedefimiz; Türkiye pazarında ve sektörde öncü konumumuzu sürdürürken küresel pazarda da sektöre öncülük etmek. Bu hedefimiz doğrultusunda; dünyanın en iyi SEO ajanslarıyla uluslararası alanda yaptığımız iş ortaklıklarıyla, marka imajımıza katma değer sağlıyoruz. Bunun yanı sıra, Türkiye’de gelişmekte olan SEO kavramını en doğru ve güvenilir bir şekilde aktaran marka ve kaynak haline getirmek de hedeflerimiz arasında. Genç, dinamik ve profesyonel bir ekip olarak geliştirdiğimiz müşteri odaklı stratejilerle en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle SEO olmak üzere bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve güncel stratejiler geliştiriyoruz” açıklamasını yaptı.
Konur, SEO’nun Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) anlamına geldiğini dile getirerek şunları kaydetti: “SEO, web sitelerinin internette sıralama sonuçlarını yükselterek bulunabilirliklerini artırmayı hedefleyen çalışmalar bütünüdür. Etkili bir arama motoru optimizasyonu çalışması müşterilere; arama motorunun kriterlerine uygunluk göstereceği için arama sonuçlarında yükseliş, ilgili anahtar kelime aramalarında bulunabilirlik artışı, organik arama sonuçlarında yükselişle birlikte gelen trafik artışı, web sitesinin hedeflediği kullanıcı eylemlerinin dönüşüm oranında artış olarak geri döner.”

‘İnovasyon’un kazananı SEOZEO
SEOZEO’nun girişimcilik alanında prestij sahibi olan, 1998’den beri şirket sahibi üniversite öğrencilerine yönelik küresel çapta düzenlenen ‘Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nda ‘İnovasyon Kategorisi’nin kazananı olduğunu vurgulayan Yiğit Konur, “Yarışmaya ilk kez katıldık. 130 girişimci şirket arasından en yenilikçi olarak seçilmemizi iki nedene bağlıyorum: Türkiye’nin en önde gelen teknoparklarından Bilkent Cyberpark’ın bünyesinde yer alarak çok önemli bir ekosistemin içerisinde bulunuyoruz ve bu alanda Ar-Ge çalışmaları yapıp SEO alanında kendi yazılımlarını üreten Türkiye’deki ilk ve tek şirketiz” dedi. Konur, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Şirketimiz, dünyaca ünlü SEO kaynaklarından Moz, Majestic ve SearchMetrics’in Türkiye’deki ilk ve tek iş ortağı. Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından Promoqube, AKM3 ve Relevance Web de SEOZEO’nun iş ortakları arasında yer alıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics