Bilişim Dünyası 04 MART 2016 / 10:10

SES, 2016 yılı vizyonunu sektörle paylaştı

Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES, Türkiye’deki görüntü (video) sektörü temsilcilerine özel düzenlediği yıllık toplantısını 29 Şubat’ta İstanbul’da Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıda konuklar, SES'in kıdemli yöneticileri ile tanışma ve sektör temsilcileri ile buluşma fırsatı bulurken, 2016 vizyonu kapsamında sunulan yerel ve uluslararası yayıncılık fırsatları hakkında da bilgi edindi. SES Nordik, Baltık ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Daniel Cop, SES’in 2016 vizyonunu anlattı. SES’in küresel ve yerel anlamda yeni gelişen iş ilişkileriyle ilgili heyecanlı olduklarını ifade eden Cop, “Yeni HEVC standardına öncülük ederek ilk Ultra HD uydu iletimini gerçekleştiren SES,  bugün  8 Ultra-HD kanal taşımakta ve sektörde 2025 yılı için 111milyon UHD haneye ulaşım hedeflenmekte” bilgisini verdi. 

Hibrit mimariye de yatırımlar yapılıyor 
SES Türkiye Bölgesi İş ve Geliştirme Müdürü N. Bilge Atila da uluslararası yayıncılığın fayda ve fırsatları hakkında bilgi verdi. Özellikle Avrupa’daki Türk izleyicisine ulaşmak isteyen görüntü sektörüne, bölgede birincil konumda bulunan Astra 19.2 derece Doğu uydusu hakkında bilgi veren Atila, kendi bölgesinde gelişmek isteyen yerel yayıncılara da odaklandıklarını belirtti ve ekledi: “Astra 5A 31.5 Doğu uydusu, Türkiye’de uydu pazarının tamamlayıcısı.”
SES Data ve Mobilite Hizmetleri Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı, Simon Gatty Saunt ise gelecek nesil very ve mobilite odaklı sunumunda, dört stratejik pazar çözümünü, pazar eğilimlerini ve kullanıcıların artan ihtiyaçlarını anlattı. Saunt, SES’in müşteri ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek amacıyla hibrit mimariye de yatırım yapıldığının altını çizerek,  orta dünya yörüngesinde (MEO) uçan yeni O3b uyduların sunduğu düşük gecikmeli fiber benzeri bağlantının avantajlarına da değindi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics