Bilişim Dünyası 03 KASIM 2014 / 09:20

SES Orta Doğu pazarındaki varlığını güçlendiriyor

Dünya nüfusunun yüzde 99’unu kapsayan ve 50’nin üzerinde uydusu bulunan küresel bir uydu ve yayıncılık operatörü olan SES, Orta Doğu’daki uydu erişim taleplerini karşılamak ve pazardaki konumunu güçlendirmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bir ofis kurdu. Dubai ofisi bünyesinde görev alan ekip, SES’in küresel bazda faaliyet gösteren diğer ofisleri tarafından uluslararası bazda destekleniyor.

Orta Doğu’da 2001 yılında faaliyete geçen SES, dokuz uydusu aracılığıyla bölgenin sürekli artan uydu erişim ihtiyaçlarını karşılıyor. Öte yandan SES, bölgedeki yatırımlarına ek olarak, bu yıl Dubai’de SES Teknik Akademisi’ni de faaliyete geçirdi. Şirket bu platform aracılığıyla, ABD ve Avrupa’da sektördeki son gelişmeleri Orta Doğu’daki müşterilerinin hizmetine sunuyor.

SES, dünya çapındaki teleport ağları ile kurumların uydu iletişimi üzerinden satış noktası işlemleri, denizcilik ve havacılık iletişimi, mobil bankacılık, mobil toplayıcılık, e-öğrenme ve tele-sağlık gibi alanlarda hizmet vermelerine yardımcı olurken, yüksek hızlı uydu genişbant ile yer altyapı hizmetleri de sunuyor. SES Orta Doğu Genel Müdürü Hussein Oteifa, Dubai ofisi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Doğu’daki pek çok bölgede uydu, en güvenilir bağlanılabilirlik metodlarından. Bu arada veri erişimine yönelik talep de sürekli artıyor. Dubai’de ofis açmamız, bölgeye olan bağlılığımızı gösteriyor. Ayrıca varlıklarını Orta Doğu’nun ötesine taşımak isteyen bölgedeki müşterilerimiz, kapsamlı ürün ve hizmet yelpazemizle 54 uydu kapasiteli küresel filomuzdan yararlanabilecekler.”

 

 
ETİKETLER : 994

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics