Bilişim Dünyası 27 OCAK 2014 / 08:09

Setüstü kutuda yüzde yüz yerli işbirliği

TTNET’in Tivibu Ev hizmeti için geliştirdiği IPTV set üstü kutuları Karel ve AirTies işbirliğiyle Türkiye’de üretecek.

TTNET’in Tivibu için kullanacağı IPTV set üstü kutular Türkiye’de üretilecek. Kutuların tamamen yerli üretim olması için AirTies, Karel ve TTNET birlikte çalıştı. Kutular Karel’in Ankara Sincan tesislerinde Haziran ayından itibaren yıllık 3 bin kapasiteyle üretilecek.
Ar-Ge’de AirTies, üretim’de Karel, dağıtımda TTNET
AirTies CEO’su Philippe Alcaras “TTNET’in Tivibu Ev hizmeti için başlayacak yerli üretim sürecimizi ilerleyen günlerde yerli ve yabancı diğer operatörleri de kapsayacak şekilde geliştireceğiz. Bu işbirliği ile ürünlerimizi özellikle Avrupa’daki müşterilerimize çok daha hızlı bir şekilde ulaştırma imkanına sahip olacağız. Yaptığımız
işbirliği içinde, yakın iletişim ve kalite anlamında alınacak hızlı sonuçların başarımız için en güçlü unsurlar olduğuna inanıyoruz”
dedi.
“Ankara’da üretimden katma değer sağlıyoruz”
Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu konuyla ilgili olarak, “Güçlü Ar-Ge kabiliyetlerine sahip olmak, gelişmiş mühendislik bilgisiyle, yeni teknoloji üretim yöntemleriyle daha kaliteli ve uygun maliyetli ürün üretmek, bu ürünleri güçlü dağıtım kanallarıyla son kullanıcıyla buluşturmak büyük öneme sahip. Karel PBX pazarındaki hakimiyetini Ar-Ge’ye borçlu. Bu işbirliğiyle OTT sektöründe Türkiye pazarına yüzde 100 yerli bir teknoloji ürünü kazandırarak, yerli sermaye, istihdam ve tüketiciyi koruyan, gerek sektörümüze gerekse ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir işbirliğine adım atıyoruz. Bu çalışmayı, uzun vadeli değerli bir işbirliğinin adımı olarak görüyoruz” dedi.
TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ise “Bu işbirliği ile Türkiye’nin ekonomik gelişimine ve sayısal ekosistemin büyümesine katkı sağlayacak olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Yerli teknoloji üretimi, dünya liginde hak ettiği noktaya gelene kadar bu desteğimizi sürdürmeye ve Türkiye’yi en yeni teknolojiler ile tanıştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:956

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN