Bilişim Dünyası 18 ARALIK 2011 / 17:06

SharePoint zirvesi sektörü İstanbul’a topladı

SharePoint Summit, Türkiye'den ve bölgeden çok sayıda katılımcıyı bir araya getirdi.

Microsoft, kurumların ortak çalışma ve bilgi paylaşımı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirdiği SharePoint çözümünü sektöre daha iyi anlatabilmek için düzenlediği SharePoint Summit etkinliğinde, Türkiye’den ve bölgeden çok sayıda iş ortağını ve katılımcıyı bir araya getirdi. 6-7 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlik, SharePoint platformu konusunda Ortadoğu ve Avrupa Bölgesi’nin en kapsamlı etkinliği olma özelliğini taşıyor. Microsoft yöneticileri ve iş ortakları, SharePoint platformunu oluşturan inovasyon ve stratejileri 33 paralel oturumla ziyaretçilere aktardı. Ayrıntılı sunumların dikkat çektiği zirvede 30’dan fazla konuşmacı 500’den fazla bilişim profesyoneline bilgi aktardı ve onlarla bire bir görüşme fırsatı buldu.
Microsoft SharePoint’i işlerini ileri götürmek için en etkin şekilde kullanan kurumların deneyimlerini de paylaştıkları bu etkinlikte katılımcılar SharePoint’in getirdiği kolaylıkları gerçek örnekler üzerinden öğrenebilme fırsatı buldu.
Etkinliğin ilk gününde konuşma yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, etkinliği İstanbul’da gerçekleştirebilmek için iş ortaklarıyla beraber çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini, bu etkinlik sayesinde bilişim profesyonellerinin kurumlarının verimliliğini artırabilmeleri için yeni yöntemler keşfettiklerini söyledi.
“Fortune 500’ün yüzde 80’i SharePoint kullanıyor”
Şirketlerin üretkenliği ve verimliliğini artırmaya yönelik birçok servisi tek bir platform üzerinden sağlayan SharePoint’in tüm ayrıntılarıyla bu zirvede ele alındığını belirten Microsoft Türkiye İş Üretkenliği Ürün Grubundan Sorumlu Ürün Yöneticisi Atalay Aktaş, SharePoint’in bilgiyle çalışırken her türlü adreslemeyi yapabilen bir platform olduğuna dikkat çekti. “Sayısal olarak bakıldığında dünyada 4 binin üzerinde iş ortağı bulunan SharePoint, Fortune 500 listesindeki 400 şirket tarafından kullanılıyor” diyen Aktaş, yatay bir çözüm olan SharePoint’in iş ortakları sayesinde farklı sektörlere özel çözümler sunduğunu hatırlattı. Aktaş, hemen her büyüklükteki kurumdan teknik karar vericilerin katıldığı etkinliğin bölgedeki önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “SharePoint Summit bir dünya markası ve bugün 100’den fazla yabancı katılımcının gelmesi bölgedeki önemini daha iyi açıklıyor.”
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics