Bilişim Dünyası 17 TEMMUZ 2014 / 12:07

Shengen ile yeni birliktelik

Avrupa Büyük Ölçekli Bilişim Teknolojileri Sistemleri Ajansı (eu-LISA), ATOS’un önceliği üstlendiği konsorsiyumla Avrupa'daki kamu güvenliği bakımından ikinci Schengen Bilgi Sistemi’nin (SIS II) bakımı ve geliştirilmesi adına üç yıllığına antlaşma sağlandı.

İkinci Schengen Bilgi Sistemi (SIS II) , bilindiği gibi Avrupa'daki kamu güvenliği için geliştirilen ulusal sınır kontrolleri, gümrükler ve polis mercileri arasında bilgi alışverişini de sağlıyor.

Atos, Accenture ve HP konsorsiyumu, 3 yıl süresince ikinci  Schengen Bilgi Sistemi’nin bakımından ve geliştirilmesinden sorumlu olacak. Atos bu süre zarfında, ihtiyaçların tanımlanmasından, uyarlanan yazılımların onaylanmasına kadar tüm SIS II’yi yönetecek. Atos, aynı zamanda 2013 yılına kadar kullanımda olan SIS 1 sistemini de geliştirmiş ve desteklemişti.

Accenture; SIS II yazılımının geliştirilmesine olanak tanıyacak ve ilgili eğilimlerde kullanıcı desteği, eğitim ve teknik yardım hizmetlerini de sağlayacak. HP ise sunucu, depolama ve ağ altyapısını oluşturacak destek hizmetleri sunacak.

Konuyla ilgili olarak Global Müşteri Yönetimi Başkan Yardımcısı Punit Sehgal, “Atos olarak  AB göç ve sınır yönetimi politikalarının uygulanmasında temel bir sistem olan SIS II’nin istikrarlı ve uygun maliyetli bir şekilde yönetilmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu olan bu konsorsiyuma liderlik ederek eu-LISA'ya yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
ETİKETLER : Atos

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN