Bilişim Dünyası 26 EKİM 2015 / 11:22

SHIELD 2015 Güvenlik Konferansı gerçekleşti

600 misafiri ağırlayan ve Türkiye’nin en büyük siber güvenlik konferansı olma misyonuyla her yıl Symturk (yeni adıyla Innovera) ev sahipliğinde gerçekleşmesi planlanan SHIELD 2015, bilgi güvenliğini önemseyen tüm paydaşları 15 Ekim 2015 Perşembe günü̈ bir araya getirdi.
SHIELD 2015 etkinliği, 15 Ekim Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. 34 konuşmacının yer aldığı etkinlikte, teknik içerikli, siber güvenlik tehditlerine yönelik bakış açıları içeren sunum ve konuşmalar yer aldı. FireEye ve HP’nin platin sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, ayrıca Akamai, Citrix, Fortinet, Infoblox, PhishLabs, PhishMe, Symantec, Tenable ve ThreatStream’de altın sponsorlar arasında yer aldı.
Günün sürprizi, etkinliğin ev sahibi Symturk’ün yeni ismi Innovera ile misafirlerinin karşısına çıkmasıydı. Innovera CEO’su Gökhan Say’ın açılış konuşması ile başlayan konferansta, Say bugün güvenliğin Genel Müdür ve Yönetim Kurullarının en önemli gündem maddelerinden biri haline geldiğini ve güvenlik uzmanlarından başarılması beklenen en önemli görevin Dijital Dönüşümün güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi olduğunu belirtirken bu dönüşümde inovasyonun en önemli konu olduğunu düşündükleri için İnovasyon Çağı anlamına gelen Innovera ismini seçtiklerini ifade etti. Say’ın ardından Avrupa’nın önde gelen Fütüristlerinden Rohit Talvar, iş dünyasının geleceğine yönelik öngörülerini katılımcılarla paylaştı.
Hem son kullanıcılar hem de endüstrinin uzman katılımcılarını bir araya getiren etkinlikte, BT yapılarının iç ve dış saldırganlara karşı nasıl korunabileceği paralel oturumlar şeklinde gerçekleşen konuşmalarda tartışıldı. Paralel oturumlarda; ‘Güvenlik yeniden tasarlanıyor’, ‘Saldırı yaşam döngüsünü̈ kırmak’, ‘Yönetilen güvenlik hizmetli’ , ‘Artık yeni hedef DNS servisleri –DNS Güvenliğine Bakış’, ‘Ağ bölümlendirmesi ve SDN’ler’, ‘Mobil cihaz ve kurumsal bilgi güvenliği’, ‘İnsan en zayıf halka mı yoksa en önemli siber savunma silahımız mı?’, ‘Felaketten önce siber saldırıları tespit etme ve engelleme’, ‘ Günümz güvenlik altyapılarında tehdit istihbaratı kullanımına yeni bir yaklaşım’, ‘Bir logoyu hak eden güvenlik açıkları’, ‘Bulutta bilişim BT güvenliği ile ilgili her şeyi değiştirir’, ‘Değişen dünyada siber güvenlik danışmanlık hizmetleri’ başlıkları ele alındı.
Gün boyu süren etkinlikte Denizbank, Turkcell, TEB, Intertech, Turk Telekom Grubu, BKM gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden uzman konuşmacılar da güvenlikle ilgili bakış açılarını ve deneyimlerini paylaşırken, üretici firmalardan Türkiye’de önemli projelere imza atmış uzmanlarda görüşlerini aktardı.
 
ETİKETLER : 1043

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics